VIDEO Matovič tentoraz cestoval na Cyprus. Zameral sa na Pentu

Eduard Heger, Marek Krajčí a Igor Matovič (Zdroj: OĽaNO)

Igor Matovič sa spoločne s ďalšími poslancami OĽaNO znova vybral do dovolenkovej destinácie, tentoraz na Cyprus. A podobne ako v prípade juhofrancúzskeho Cannes, kam sa prišiel pozrieť na vilu exministra Jána Počiatka, aj v tomto prípade šlo o predvolebnú kampaň a boj proti korupcii.

Matovič sa podľa svojich slov na cyperskom Limassole snažil ukázať, kde skončilo 400 miliónov eur, ktoré „vytunelovali Penta v spolupráci s krytím strany Smer-SD zo slovenského zdravotníctva“. Ako Matovič uviedol, v Limassole sa nachádzajú schránky firiem Svet zdravia Holdings Limited, Dôvera Holdings Limited či Penta GP Limited.

Matovič stranu Smer-SD obvinil, že vytvorila priestor, aby si Dôvera po zlúčení s poisťovňou Dôvera mohla zo zdravotníctva vybrať 400 miliónov eur, preniesť ich na Cyprus a zároveň nezaplatiť ani jedno euro na daniach.

Podobné video zo zahraničia natočil Matovič koncom minulého mesiaca aj pred vilou vo francúzskom Cannes, ktorú označil za dom exministra financií a dopravy za Smer Jána Počiatka. Matovič vo videu opisoval, ako strážnik pri vile tvrdil, že v dome nebýva Počiatek, ale istý pán Michel.

🔴 KORUPCIA ZABÍJA … LIVE z Limassolu na Cypre 🇨🇾_________________________________Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 14, Bratislava IČO: 42287511Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Sonntag, 16. Februar 2020

— STE

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...