Nicholsonová v debate Tomášovi: Smeráci vedia, že keď sa neudržia, skončia v cele vedľa Kočnera

Lucia Ďuriš Nicholsonová (Zdroj: SITA)

V nedeľnej relácii Na telo sa dnes v diskusii stretli Erik Tomáš (Smer-SD) a Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Moderátor to s dvojicou nemal ľahké. Obaja hostia si do štúdia priniesli aj niekoľko rekvizít, ktorými sa snažili poukázať na prešľapy protistrany. Témami dialógov boli predvolebný balíček vládnej koalície, video kompromitujúce exprezidenta Andreja Kisku aj problematika Istanbulského dohovoru. 

Od začiatku relácie bolo jasne badať atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Nicholsonová sa na svojho oponenta ani nepozrela, pričom si počas celého priebehu viackrát navzájom skočili do reči.

Nikto nám nemôže vyčítať, že by sme sociálne opatrenia prijímal len pred voľbami. Deje sa to totiž kontinuálne počas celého volebného obdobia,” vyjadril sa Erik Tomáš a následne vymenoval aj viaceré opatrenia, ktoré počas svojho pôsobenia v NR SR uskutočnili.  „Dôchodcovia a mladé rodiny, urobili sme pre nich strašne veľa,” reagoval na situáciu okolo plánovanej mimoriadnej schôdze parlamentu.

Ďuriš Nicholsonová potvrdila, že poslanci za SaS sa na schôdzi zúčastnia. „Určite sa však nepodpíšeme pod žiadnu volebnú korupciu, lebo v tomto prípade nejde o nič iné, než o snahu o zachraňovanie hlasov pre Smer-SD. Aj ja som v tejto súvislosti podala trestné oznámenie, pretože ide o trestný čin zneužitia právomocí verejného činiteľa,“ uviedla europoslankyňa.

Tomáš po vyslovených obavách z nedostatku financií na predmetné opatrenia uisťoval divákov nasledovne: „Nebojte sa, my tie zdroje nájdeme. Ja osobne budem rád zločincom len za to, že zvýšim príspevok deťom.

Oponentka z SaS však upozornila na to, že rovnaké opatrenia svietili na volebných billboardoch strany Smer- SD už aj pred 10 rokmi.

Cítim sa tu ako na nejakom mítingu Smeru. Prísť si spraviť do štúdia urobiť takúto bohapustú kampaň spolu s tým, čo teraz robíte, rozpočtové harakiri, je viac ako nechutné,“ opísala svoje pocity v tejto relácii Lucia Nicholsonová.

Tiež sa vyjadrila, že Smer ťahá Slovensko „gréckou cestou”, k zadlžovaniu budúcich generácií. Debata sa ďalej posunula k problematike štátneho rozpočtu, na čo Tomáš reagoval: „Nestrašte rozvrátenými verejnými financiami.

Členka strany SaS nazvala v diskusii Erika Tomáša tiež zástupcom diletantov. „Smer nie je nič iné iba jedna organizovaná zločinecká skupina. Vedia, že keď sa neudržia, tak skončia vedľa Kočnera, v cele, komentovala saskárka.

Tomáš sa v mene všetkých voličov a členov strany voči týmto obvineniam ostro ohradil. „Nie sme žiadni zločinci“.

Druhou témou bolo nedávno zverejnené video, ktoré konfrontuje Andreja Kisku. Erik Tomáš nerozumie „prečo by sme sa my mali vyjadrovať k nejakému videu. My sa venujeme 13. dôchodku a detskému prídavku a nie Kiskovmu videu.“ Vylúčil, že by niekto zo Smeru za týmto videom stál.

Tretia oblasť dialógov bola venovaná hodnotovým otázkam, ktoré akosi rozdeľujú spoločnosť na liberálnu a konzervatívnu. V relácii bol zverejnený aj prieskum, podľa ktorého sa 58,8 % ľudí hlási ku konzervatívnym hodnotám. Výsledky prieskumu diskutujúcich neprekvapili. Nicholsonová ich pripísala aj „strašeniu genderom a Istanbulským dohovorom“.

Zástupca Smeru-SD k tejto téme vytiahol fotografiu Lucie Nicholsonovej z pochodu LGBT komunity, na ktorej je spolu s výstredne oblečeným „jedincom”, ako ho Erik Tomáš nazval. Saskárka potvrdila, že na tieto pochody chodí každý rok. V diskusii tiež uviedla, že si vie predstaviť, že by sme za istých podmienok opustili Istanbulský dohovor.

V závere relácie prišli na rad otázky, na ktoré majú hostia možnosť odpovedať iba jednoducho, áno alebo nie. Pani Nicholsonová má napríkald za to, že vláda na čele s Igorom Matovičom by vydržala 4 roky. Pán Tomáš sa jednoslovne vyjadriť nedokázal. „Buďte už ticho! Upracte ho, pán moderátor,“ znelo z úst Lucie Nicholsonovej. Tá svojmu oponentovi tiež darovala vstupenku na filmové predstavenie Sviňa.

— VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...