PRIESKUM Väčšina Francúzov si myslí, že ich civilizácia skolabuje

Paríž, ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay.com)

Medzi Francúzmi je možné sledovať nárast pohľadu na svet, podľa ktorého civilizácii hrozí zánik. Podľa prieskumu agentúry Ifop takúto budúcnosť pre francúzsku spoločnosť očakáva 65% opýtaných.

Francúzske médium L’Aisne Nouvelle zverejnilo výsledky prieskumu od spoločnosti Ifop, podľa ktorého si väčšina Francúzov myslí, že civilizácia, tak ako ju poznajú, skolabuje. Myslí si to konkrétne 65 percent opýtaných.

Tretina z týchto 65 percent taktiež verí, že kolaps nastane do 20 rokov a „bude brutálny“. Hlavný dôvod na predpokladaný rozklad spoločnosti je zmena klimatických podmienok a konzumná spoločnosť, odpovedalo tak 27 percent respondentov.

Migrácia aj občianska vojna

Približne 15 percent si myslí, že kolaps spôsobí masová migrácia a 14 percent verí, že kolaps spôsobia vnútorné problémy francúzskej spoločnosti. Niektorí poukazujú na to, že môže dokonca dôjsť k občianskej vojne.

Existujú však aj „umiernení pesimisti“, ktorí tvorili približne 32% respondentov. Tí veria, že pád civilizácie síce príde, ale bude pôjde o dlhý proces, sprevádzaný postupným zhoršovaním životných podmienok.  

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Poľsko uvoľní väčšinu obmedzení proti koronavírusu na verejnosti

Od soboty nebudú platiť limity na počet zákazníkov v obchodoch, reštauráciách a kaderníctvach, o týždeň neskôr budú môcť otvoriť kiná i divadlá. Poľsko začne v sobotu s ďalším uvoľňovaním obmedzení na verejnosti, ktoré zaviedlo proti šíreniu nového koronavírusu...