Podpora PS/Spolu? Moje cesty s Bezákom sa rozchádzajú, píše František Mikloško

František Mikloško (Zdroj: SITA)

Bývalý katolícky disident a predseda NR SR si stojí za svojím názorom, že arcibiskup Robert Bezák bol zo svojho postu odvolaný nespravodlivo. Jeho nedávnu podporu kandidáta strany Progresívneho Slovenska Miroslava Kocúra však nemôže schváliť a preto vo svojom blogu píše, že ich cesty sa rozchádzajú.

Dlhoročný poslanec bývalý predseda NR SR František Mikloško vo svojom blogu vysvetľuje, prečo prestáva podporovať arcibiskupa Róberta Bezáka.

Mikloško poukazuje na to, že keď bol Bezák 2. júla 2012 odvolaný z postu sídelného biskupa Trnavskej arcidiecézy, ako prvý sa ho verejne zastal. V tejto podpore za nasledujúce roky nepoľavil.

„Nič na svojom vtedajšom postoji nemením, stále som presvedčený, že arcibiskup Bezák bol odvolaný zo svojho postu nespravodlivo, bez udania dôvodu,“ podotýka bývalý predseda NR SR.

Zásadne odlišné stanovisko

Zdôrazňuje však, že po Bezákovom verejnom vyjadrení podpory Miroslavovi Kocúrovi, kandidátovi Progresívneho Slovenska, sa musia jeho cesty s Bezákom rozísť.

Dôvodom je fakt, že Progresívne Slovensko zastáva v otázke ochrany života nenarodených detí zásadne odlišné stanovisko od katolíckej cirkvi, „ktorej je Róbert Bezák biskupom“.

„Sú situácie v živote ľudí, keď môžeme s empatiou mlčať, sú situácie, keď sa treba ozvať. Pre mňa takáto situácia v súvislosti s abp. Bezákom nastala teraz.“ zakončuje Mikloško.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Situácia sa nemení. Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú

Celoplošné opatrenia sa zatiaľ zavádzať nebudú. Na pondelkovej tlačovej konferencii to uviedol premiér Igor Matovič. Situáciu majú regionálne úrady verejného zdravotníctva podľa neho pod kontrolou. Ak sa však epidemiologická situácia bude zhoršovať, k opatreniam by sa na Slovensku..