Počet obetí epidémie koronavírusu presiahol nový miľník. Prvý prípad nákazy hlási aj ďalší kontinent

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Mimo Číny je potvrdených takmer 600 prípadov a tri úmrtia, z toho jedno na Filipínach, jedno v Hongkongu a jedno v Japonsku.

Počet osôb infikovaných novým koronavírusom sa v sobotu zvýšil o 2 641, čo je o niečo menší nárast ako po väčšinu dní v tomto týždni. Momentálne tak v Číne registrujú 66 492 infikovaných.

Počet úmrtí vzrástol za posledných 24 hodín o 143, celkovo tak zomrelo na ochorenie COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, už 1 523 ľudí. Nové údaje zverejnila v sobotu čínska Štátna zdravotná komisia.

Mimo Číny je potvrdených takmer 600 prípadov a tri úmrtia, z toho jedno na Filipínach, jedno v Hongkongu a jedno v Japonsku.

Prvého nakazeného v piatok ohlásil aj Egypt, čo je zároveň aj prvý potvrdený prípad nákazy na africkom kontinente.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter