Polícia obvinila manažéra RTVS. Mal sexuálne zneužívať 13-ročnú školáčku

(Zdroj: FB Chachaland)

Polícia len pred pár hodinami vzniesla závažné obvinenie v kauze Chachaland. Malo padnúť na hlavu súčasného manažéra RTVS z dôvodu sexuálneho obťažovania vtedy 13-ročného dievčaťa, ktorej výpoveď minulý rok zarezonovala médiami. Obvinený skutok popiera. Náklonosť k tínedžerkám však u neho spozorovala aj exmanželka.

Vyšetrovateľ kriminálky v Bratislave včera po niekoľko mesiacov trvajúcom vyšetrovaní vzniesol obvinenie voči 56-ročnému Romanovi P. z trestného činu sexuálneho zneužívania.

Oným páchateľom by mal byť Roman Paulíny, súčasný manažér RTVS a niekdajší režisér Markízy, a obeťou vtedy iba 13-ročná, no v súčasnosti dospelá Katarína Danová.

K sexuálnemu zneužívaniu malo prísť v časoch, kedy obvinený manažér šéfoval detskému táboru Chachaland, v ktorom pôsobili aj viaceré tváre televíznej obrazovky.

Paulíny mal nadviazať kontakt s obeťou ešte v roku 2003 a následne ju mal v rokoch 2004 a 2005 rôznymi spôsobmi sexuálne zneužiť. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výmere 2-10 rokov.

Brával ma von aj so svojou dcérou

„O našom „vzťahu“ (slovo vzťah píšem v úvodzovkách, pretože romantický vzťah môže byť iba medzi dvoma rovnocennými ľuďmi) vedeli mnohí vedúci z tábora a aj ľudia mimo táborového prostredia. Brával ma so sebou do spoločnosti, niekedy so svojou dcérou, ktorá bola moja rovesníčka, často aj bez nej,“ napísala pred mesiacmi sama Danová.

Dodala, že to, čo sa medzi nimi v skutočnosti dialo, si uvedomila až v dospelosti a vraj si cestu k nej budoval starostlivým groomingom ( grooming = aktivita pedofilov, keď nadväzujú priateľské vzťahy s deťmi s cieľom postupne nadviazať sexuálny kontakt).

V súvislosti s ním hovorila aj o manipulácii, nakoľko v momentoch, kedy sa od neho chcela odtrhnúť, sa jej Paulíny vyhrážal samovraždou. O prípade pred rokom informoval denník Sme aj Denník N.

Bývalí kolegovia za ním stoja

Paulíny sa v časoch intenzívnej medializácie prípadu bránil a hoci potvrdil, že Danovú veľmi dobre pozná, vraj ju nikdy nezneužil a postavili sa za neho aj kolegovia z tábora.

Pravdou však je, že Paulínyho manželka (redaktorka Markízy Andrea Paulínyová) o ňom počas rozvodového v časoch stretávania sa s Katarínou uviedla, že má “slabosť pre ženy, respektíve dievčatá v adolescentnom veku.”

„Zaregistrovali sme vznesenie obvinenia voči Romanovi P. Keďže Zákon o výkone práce vo verejnom záujme predpokladá pre výkon práce bezúhonnosť zamestnancov, RTVS preto tento prípad sleduje. Ak výsledkom trestného konania bude jeho právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, tak RTVS bude postupovať v zmysle vyššie uvedeného zákona. Dovtedy však musí rešpektovať princíp prezumpcie neviny,“ napísala v reakcii hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...