TIS podáva podnet na volebnú komisiu pre rozhovor v časopise s kandidátom na poslanca za SNS

Erik Zbiňovský (Zdroj: Peter Števkov)

AKTUALIZÁCIA Transparency International Slovensko (TIS) podáva podnet na volebnú komisiu pre rozhovor v časopise Slovenský Rybár s koordinátorom Slovenského dohovoru o rodine a kandidátom Slovenskej národnej strany (SNS) do parlamentu Erikom Zbiňovským. Podľa mimovládnej organizácie rozhovorom porušili volebný zákon neoznačením platenej reklamy. Informovalo o tom TIS na sociálenej sieti. Zbiňovský však v reakcii uviedol, že zákon dodržal.

Päť z ôsmich otázok rozhovoru s nadpisom Hájiť záujmy rybárov rieši aj Istanbulský dohovor. Už v úvode sa spomína o Zbiňovskom, že „sa v poslednom období angažuje ako kresťanský aktivista a najnovšie aj ako nezávislý kandidát s číslom 20 na kandidátke SNS číslo 9″. Pri rozhovore je dokopy sedem fotiek. Tri Zbiňovského s Mariánom Kuffom či predsedom parlamentu a SNS Andrejom Dankom, ďalšia Zbiňovského s tromi slovenskými zástavami v parlamente a zvyšné z rybolovu.

Iveta Lacová, inzertná manažérka časopisu s celoslovenským predajom 5-tisíc kusov mesačne sa pre TIS priznala, že šlo o kúpený článok a je neoznačený omylom. „Zbiňovský si PR článok zaplatil spolu s reklamou, ktorá je v časopise na začiatku vedľa obsahu a editoriálu. Aj tá však nie je označená objednávateľom a dodávateľom, ako to musia robiť politici podľa zákona,” uviedlo TIS. Podľa Lacovej politickú reklamu doteraz v mesačníku nemali. Keďže Zbiňovský je ich dlhoročný prispievateľ, urobili výnimku.

Na toto reagoval aj samotný Erik Zbiňovský. „Pani Lacová si pravdepodobne nevšimla, že zákon sme splnili – zákon hovorí o uvádzaní dodávateľa a odberateľa, nehovorí o veľkosti, fonte, farbe písma – farba je slabšia. Nemáme fyzický výtlačok, ale možno je slabá viditeľnosť. Nič to však nemení na tom, že ja, ako kandidát, aj vydavateľ sme zákon dodržali,” uviedol Zbiňovský.

Zdroj: Archív Erik Zbiňovský

Erik Zbiňovský je v aktuálnej volebnej kampani jedným z najväčších darcov SNS – požičal jej 20-tisíc eur.

— SITA/ VDA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...