Dráma v Anaheime, hráč skolaboval počas zápasu

Hráči St. Louis Blues a Anaheim Ducks (Zdroj: SITA)

Strašidelná udalosť sa odohrala počas súboja medzi Anaheimom a St. Louis Blues. Obranca Blues Jay Bouwmeester skolaboval počas zápasu.

Počas prvej tretiny zavládla na striedačke ostí panika. Bouwmeesterovi potom ako dokončil striedanie prišlo nevoľno a odpadol na zem. Hosťujúci hráči okamžite privolali lekársku pomoc a hráča sa ihneď ujali.

Pre náhlu zdravotnú príhodu, ktorá postihla obrancu Blues Jaya Bouwmeestera, bol zápas odložený. Zápas sa odohrá v náhradnom termíne. Obranca Blues zamieril do nemocnice. Podľa prezidenta hokejových operácií a generálneho manažéra St. Louis Douga Armstronga Bouwmeestera postihla srdcová príhoda. Pri prevoze do nemocnice bol pri vedomí, je stabilizovaný a podstúpil v nemocnici ďalšie testy.

Bouwmeester je jedným z najskúsenejších obrancov v profilige. Vo svojej sedemnástej sezóne v NHL mal na konte 56 zápasov s bilanciou 1 gól a 8 asistencií a tiež 6 plusových bodov. Celkovo v kariére v NHL odohral 1241 zápasov. Vlani bol súčasťou tímu St. Louis, ktorý vybojoval Stanleyho pohár, v roku 2014 sa v ruskom Soči tešil s tímom Kanady zo zisku olympijského zlata. Dvakrát sa tešil z triumfu na MS aj na Svetovom pohári, vďaka čomu sa radí do prestížneho Triple Gold Clubu.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...