Objavilo sa VIDEO, na ktorom mafián Reichel a podnikateľ Šuliga hovoria o Kiskovi a podvodoch s jeho pozemkami

Michal Šuliga a Milan Reichel (Zdroj: Youtube.com)

Redakcia Denníka S dnes bola upozornená na video, na ktorom sa predák popradského podsvetia Milan Reichel a podnikateľ Michal Šuliga, obvinený z ekonomickej trestnej činnosti, okrem iného bavia aj o skutočnosti, že Andrej Kiska mal pri kúpe pozemkov pod Tatrami vedieť o ich ilegálnom pôvode. Exprezident tvrdí, že ide o primitívne video so zlými hercami, pričom naznačil, že za ním môže stáť predseda Smeru Robert Fico.

Bol exprezident iba obeťou pozemkovej mafie alebo s ňou naopak vedome spolupracoval? Toto je jedna z najviac frekventovaných otázok plynúcich z jeho sporu so zubárom Jánom Francom.

Andrej Kiska totiž pred mnohými rokmi kúpil od spoločnosti Stavrea, ktorej šéfoval kontroverzný Michal Šuliga, niekoľko lukratívnych pozemkov pod Tatrami výrazne pod cenu. Jeden z nich pritom patril práve Francovi.

Prevody pozemkov v tejto oblasti však neboli uskutočnené s kostolným poriadkom a veľkú rolu tu hrali nastrčené biele kone, nepravé zápisnice o vydržaní či sfalšované záznamy na príslušnom katastrálnom úrade.

„Ako človek neprávnik som dôveroval sprostredkovateľovi,“ vysvetľoval Kiska na súde očividne podozrivú skutočnosť, prečo si nevšimol, že pozemky len niekoľko dní predtým zmenili vlastníka.

Práve nevedomosť o nekalých praktikách pozemkovej mafie a dobrá viera v úmysly obchodných partnerov boli de facto hlavným prostriedkom jeho procesnej obrany na súde.

Vraj dobre vedel, že sú ukradnuté

Nové video, ktoré sme dostali do redakcie, ale vyvoláva pochybnosti o tom, či Kiska hovoril o svojej úlohe v celom kolotoči pravdu. Debatujú na ňom Šuliga (na zázname vľavo) a boss popradského podsvetia Milan Reichel.

Šuliga vo videu kostrbato hovorí mafiánovi Reichelovi: „Počúvaj mám taký problém s Kiskom.. Julo chodí po vyšetrovačkách .. od vtedy ty keď si pamätáš .. na tu aféru, Klimek … vtedy predal Sirotskému, Sirotský Kiskovi pozemky, Kiska prehral súd, hej?“

A potom pokračuje nasledovne: „Kiska proste kúpil osvedčené pozemky. On dobre vedel, že sú osvedčené a ukradnuté. Takže nejdem to dajak rozoberať, ale teraz bol naposledy Julo na výsluchu a toto mu vraví: Pripravte si advokáta. Budete obvinení aj so Šuligom. Mne toto stojí za to?“

Na to mu Reichel odpovedá: „Zadrž. Kiska vedel, že od Klimeka kupoval pozemky?“ na čo Šuliga reaguje tak, že „Kiska kupoval od Klimeka pozemky.“

Reichel sa vzápätí pýta, či vedel, že sú… a na chvíľu ostane ticho. Šuliga na to odpovedá: „…a keď sú pozemky osvedčené, jasné, že sú ukradnuté alebo vzaté vlastníkom, ktorí nevedia o tom.“

So Šuligom sa dobre poznali

Ako pripomína denník Pravda, v prípade sporu s Francom Kiska o Šuligovi na súde povedal, že sa s ním poznal dlhšie a Šuliga na súde oslovoval Kisku ako „Andrej“ s tým, že majú naďalej dobré vzťahy. Šuliga pracoval pre Kisku pri výstavbe jeho nebankoviek a mali spolu sporné pozemkové obchody.

Tie prebiehali napríklad tak, že pozemok vydržala spoločnosť Agras, ktorej predstaviteľ Vojtech Klimek bol šéfom štátneho majetku vo Veľkom Slavkove. Zápisnicu overoval notár Igor Čabra. Po vydržaní Agras predal pozemok údržbárovi Júliusovi Sirockému, ktorý bol pravdepodobne len nastrčený biely kôň, a ten ho obratom o pár dní predal Kiskovi. Ako píše Denník N, všetko dohadoval Šuliga.

Kiska: Primitívne video a Ficova pomsta

Kiska v reakcii na zverejnené video uviedol, že ide o pomstu šéfa Smeru. „Robert Fico mi sľuboval pomstu a útoky, ak ho nevymenujem za predsedu Ústavného súdu a už je to akože anonymne tu. Veľmi sa bojí ďalšej prehry vo voľbách, a preto som dlhodobo hlavným terčom Smeru aj v tejto predvolebnej kampani,“ napísal líder strany Za ľudí na Facebooku.

Exprezident hovorí, že ide jednoznačne o amatérsky zinscenované video na štýl Kočnera. „Je to primitívne video, dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody. Obaja rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára a je to až tragikomické,“ tvrdí Kiska.

Líder strany Za ľudí teraz plánuje podať trestné oznámenie za ohováranie a krivé obvinenie.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Najmenej dôveryhodnou inštitúciou na Slovensku sú súdy

Najmenej dôveryhodnou inštitúciou na Slovensku sú súdy

Najmenej dôveryhodnou inštitúciou na Slovensku sú súdy. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median SK pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) od 14. do 18. septembra na vzorke 1 007 respondentov. V spojitosti so súdnictvom si 61..