Japonsko hlási prvé úmrtie v dôsledku koronavírusu

Zdravotníci zasahujúci pri šírení koronavírusu (Zdroj: SITA)

V Japonsku potvrdili prvé úmrtie v dôsledku nového koronavírusu. Minister zdravotníctva Kacunobu Kato vo štvrtok oznámil, že prvou obeťou v krajine je osemdesiatnička, ktorú od začiatku februára liečili v nemocnici pri Tokiu po tom, ako sa u nej objavili príznaky. Nákazu u nej potvrdili po tom, čo skonala.

Japonsko má 247 potvrdených prípadov nového ochorenia COVID-19, ktoré sa začalo šíriť v decembri z Číny. Medzi nimi je 218 osôb z výletnej lode, ktorá je v karanténe v Jokohame.

Celkovo si vírus vyžiadal viac ako 1 350 mŕtvych a vyše 60-tisíc nakazených po celom svete. Väčšina prípadov je z pevninskej Číny.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonská vláda odstúpila v súvislosti s výbuchom

Libanonský vládny kabinet rezignoval v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v bejrútskom prístave, oznámil minister zdravotníctva. Rozhodnutie padlo pod tlakom odstúpenia niekoľkých ministrov a ďalších, ktorí vyjadrili zámer rezignovať. Stalo sa tak po dvoch dňoch protivládnych demonštrácií. "Celá vláda..