Priniesť na svet deti by bolo nemorálne, zaznelo v televízii od študentky trpiacej klimatickým strachom

Alice Trumble (Zdroj: Reprofoto ABC)

Zhoršený stav životného prostredia vyvoláva aj dôvody na zmenu nášho myslenia. Niektoré sú pochopiteľné, iné už menej. Do tej druhej skupiny možno zaradiť rozhodnutie istej austrálskej študentky, ktorá sa v duchu ekológie rozhodla nemať potomstvo. Myslí si, že by to bolo nemorálne.

Onou študentkou je Alice Trumbleová, rodáčka z veľkomesta Melbourne, ktorá trpí tzv. klimatickým strachom. Založenie rodiny je vraj niečo, čo by kvôli stavu životného prostredia nevedela ospravedlniť, aj keby deti chcela.

„Naozaj by som chcela mať rodinu,“ uviedlo dievča v televíznom diskusnom paneli národného vysielateľa ABC, „ale ja sa toho príliš bojím“, dodalo pred množstvom divákov. O kuriozite informoval aj nemecký portál Focus.

Alice sa klímou zaoberá aj po odbornej stránke, nakoľko jej študijným odborom je práve environmentálna a klimatická veda. Po objasnení svojho zamerania dodala, že „dospela k záveru, že je nebezpečné, nemorálne a zlé rozhodnutie porodiť deti“.

Musel som brať lieky

Predmetná diskusia sa uskutočnila začiatkom tohto týždňa a jedným z pozvaných hostí bol aj moderátor tamojšej televíznej šou The Bachelor menom Osher Günseberg.

Ten vyhlásil, že Alicine obavy dobre pozná a sám vraj trpel „neuveriteľným klimatických strachom“ a mal v tejto súvislosti rôzne psychózy a paranoidné bludy. Dokonca sa musel liečiť medikamentózne, čo nakoniec pomohlo.

„Nie si sama,“ povedal Günseberg. „Keď raz vieš, čo vieš, strach je úplne normálnou reakciou – najmä s ohľadom na to, čo príde v budúcnosti,“ hovoril Trumbleovej.

Napriek tomu ju vyzval, aby svoj názor ešte prehodnotila, keďže on sám dostal novú nádej po tom, ako sa mu v auguste narodil jeho syn Wolf a vyzval nielen ju, ale aj ostatných ľudí, aby popremýšľali nad tým, čo môžu pre budúce generácie urobiť už teraz.

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Trump chce samit G7 uskutočniť osobne. Merkelová odmietla

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nezúčastní na stretnutí lídrov najsilnejších ekonomík v Spojených štátoch, ak sa dovtedy nezmení situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. V sobotu o tom informovala jej kancelária. Po tom, ako zrušili summit G7, pôvodne..