Progresívec Šimečka o spore Blaha vs. Eset: Verdikt je správny. Rokoval som so zástupcami Facebooku a dali mi sľub

Michal Šimečka (Zdroj: SITA)

Včerajšie rozhodnutie, ktorým súd prikázal Ľubošovi Blahovi zmazať údajné klamlivé statusy o spoločnosti Eset, si všimli aj jeho politickí rivali. Napríklad europoslanec Michal Šimečka ho hodnotí ako správne rozhodnutie a pri tejto príležitosti pripomenul dôležitosť boja proti dezinformáciám vo všeobecnosti. Hoci ocenil snahy jednotlivcov, vraj treba podniknúť systémové riešenia a preto aj on ako politik rokoval so zástupcami Facebooku. Takisto sa teší, že najväčšia sociálna sieť v tejto veci na Slovensku zamestná prvého odborníka.

V úvode svojho príspevku sa Šimečka necháva počuť, že ide o správny verdikt, avšak škoda vraj už bola napáchaná. „Blahove lživé videá videli státisíce ľudí. Argumentáciu súdu spozná len zlomok z nich. Povesť úspešnej slovenskej firmy zostane pošliapaná,“ píše sklamane progresívny europoslanec.

Dodáva, že s podobnými vecami má skúsenosť aj on. „Pravda na internete až príliš často prehráva súboj s rýchlo sa šíriacou lžou. Včas zastaviť šírenie hoaxov a dezinformácií nie je vôbec jednoduché,“ konštatuje mladý politik.

Situácia je podľa neho obzvlášť komplikovaná v krajinách, ktorých jazyk nie je až tak rozšírený. Kým vraj v angličtine dokážu mnohé dezinformácie odhaliť stroje, „v slovenčine algoritmy zďaleka nefungujú presne.“

Pri odhaľovaní hoaxov podľa Šimečku urobili dosť mnohí novinári, experti, aktivisti či užitočné stránky, ale „pre skutočné systémové riešenie sa však musíme pridať aj my politici,“ hlási sa k zodpovednosti.

„Osobne sa o to snažím na európskej úrovni. Naposledy koncom januára, keď som v Bruseli rokoval so zástupcami Facebooku a žiadal ich, aby nedopustili narušenie integrity volieb na Slovensku. Sľúbili mi, že svoje snahy zintenzívnia,“ uisťuje svojich fanúšikov europoslanec Progresívneho Slovenska a syn známeho novinára.

K záveru svojho príspevku potom informuje, že Facebook ohlásil, že v spolupráci s agentúrou AFP na území Slovenska zamestná prvého odborníka, ktorý bude dezinformácie odhaľovať. „Je to krok dobrým smerom – aj keď zatiaľ zúfalo malý,“ nazdáva sa.

ŠKODA BOLA NAPÁCHANÁ. AKO ĎALEJ?⛔️ Súd prikázal Ľubošovi Blahovi, aby zmazal svoje klamlivé statusy o spoločnosti ESET….

Gepostet von Michal Šimečka • Progresívne Slovensko am Mittwoch, 12. Februar 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter