Slovenské IBM ponúka voľno na uzavretie homosexuálneho manželstva v cudzine. Pretože u nás sa to nedá

Ilustračné foto - LGBT pochod (Zdroj: SITA)

V duchu odvekého pravidla, že peniaze sú moc, nevyužívajú nadnárodné korporácie svoje kapacity iba na produkciu výrobkov a poskytovanie služieb, ale aj na modelovanie verejnej mienky. Najčastejšie sa tak deje v prospech liberálnych doktrín.

Čerstvým príkladom toho je u nás IT spoločnosť IBM. Tá sa už dávnejšie v tzv. Charte diverzity napríklad nechala počuť, že jedinečnosť v oblasti rasy či sexuálnej orientácie prináša unikátne riešenia do biznisu, najnovšie svojim zamestnancom ponúka voľno pre prípadný homosobáš v cudzine.

„V IBM sme presvedčení, že byť unikátny a jedinečný, čo sa týka pohlavia, rasy, vierovyznania, sexuálnej orientácie, ľudských hodnôt a preferencií je to, čo prináša unikátne riešenia do biznisu a poháňa inovácie smerom dopredu,“ písala konkrétne Jana Čechutyová, ktorá pôsobí ako šéfka Rady pre rozmanitosť v bratislavskej pobočke firmy.

Čechutyová v Charte diverzity, ktorú okrem IBM podpísali aj firmy ako Lenovo, IKEA či Accenture, ďalej informovala, že jej materská spoločnosť sa k podpore dúhovej komunity hrdo hlási a nestrpí, ak by boli „akokoľvek porušované ich práva na slobodné prejavy ich orientácie“.

Na LGBT pochode vo firemných tričkách

V dokumente sa tiež môžeme dočítať, že korporácia všetkým svojim zamestnancom pravidelne distribuuje letáky, v ktorých ich informuje aj o aktivitách zamestnaneckej LGBT skupiny, ktorú nazývajú EAGLE.

Súčasťou týchto letákov má byť aj vlog výkonného riaditeľa spoločnosti, v ktorom upozorňuje na vybrané informácie. „Takouto informáciou bola napríklad účasť a podpora IBM dúhovému pochodu Pride, na ktorom sa zamestnanci zúčastnili vo firemných tričkách,“ uvádza sa.

Obídenie domácich zákonov

Najnovším bonusom pre pracovníkov s rozdielnou sexuálnou orientáciou je poskytnutie voľna v prípade, že sa rozhodnú uzatvoriť zväzok v zahraničí, keďže – ako píše samotná IBM – na Slovenku uzákonené manželstvá a partnerstvá pre páry rovnakého pohlavia nemáme.

„Naši zamestnanci majú možnosť zobrať si špeciálne voľno na túto udalosť, ak uzavreli manželstvo alebo registrované partnerstvo rovnakého pohlavia v zahraničí. Komunita LGBTI+ má týmto pádom rovnaké podmienky voľna na túto udalosť ako ich kolegovia,“ píše sa na Facebooku.

IBM stojí za svojimi zamestnancami a snažíme sa každému poskytnúť rovnaké pracovné podmienky. 🙌 Na Slovensku nemám…

Gepostet von IBM Careers am Dienstag, 4. Februar 2020

— TOD

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...