Europarlament schválil rezolúciu o pašovaní zvierat. Európska komisia zavedie opatrenia

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Európska komisia (EK) príjme opatrenia, ktoré zabránia nelegálnemu obchodu so zvieratami či pašovaniu domácich zvierat. Rozhodlo o tom dnešné hlasovanie Európskeho parlamentu (EP), ktorý schválil rezolúciu o pašovaní domácich zvierat. Agentúru SITA o tom informoval slovenský europoslanec Martin Hojsík (Renew Europe/ PS/Spolu), ktorý je aj autorom rezolúcie.

Opatrenia EK by mali obsahovať jednotnú definíciu veľkých komerčných chovných staníc, takzvaných nelegálnych množiteľov. To má upevniť kontrolu štátov nad nelegálnym obchodom s domácimi zvieratami.

Zároveň to podľa Hojsíka posilní spoluprácu členských krajín Európskej únie (EÚ) v boji proti pašerákom. Opatrenia sa majú týkať aj vytvorenia funkčného únijného systému zabezpečujúceho povinnú identifikáciu a registráciu mačiek a psov.

Zo Slovenska je každý rok vyvezených približne 100-tisíc šteniat a mačiek. Slovensko tak patrí medzi najväčších nelegálnych exportérov domácich zvierat v Európe.

Pašovanie zvierat je po obchode s narkotikami a zbraňami tretí najziskovejší nelegálny biznis v krajinách EÚ. Jeho výskyt je v dôsledku napojenia na organizovaný zločin stále častejší.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v opatrovateľskom domove na Ukrajine neprežilo 15 ľudí

Požiar v súkromnom opatrovateľskom domove pre seniorov v ukrajinskom Charkove si vyžiadal 15 mŕtvych. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia a päť z nich museli hospitalizovať. Požiar vypukol na vrchnom poschodí dvojposchodovej budovy, uviedlo ministerstvo pre mimoriadne udalosti. S ohňom..

Odoberajte náš newsletter