Veľká cena Číny sa neuskutoční v aprílovom termíne, pre koronavírus ju odložili na neurčito

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Veľkú cenu Číny prestížneho motoristického seriálu Formula 1, ktorá sa mala pôvodne uskutoční 19. apríla v Šanghaji, museli pre hrozbu nebezpečného koronavírusu odložiť. Promotér podujatia, spoločnosť Juss Sports Group, po diskusiách s vedením Čínskej federácie automobilového a motocyklového športu (CAMF) a Šanghajskou športovou správou požiadal predstaviteľov “kráľovnej motoršportu” o preloženie pretekov na neskorší termín. Presný dátum zatiaľ nie je známy. Informáciu priniesol oficiálny web F1.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila koronavírus za globálnu hrozbu a zástupcovia Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) aj F1 sa zhodli, že budú rešpektovať žiadosť čínskeho organizátora, aby chránili zdravie a bezpečnosť jazdcov, personálu jednotlivých tímov aj fanúšikov na tribúnach.

Formula 1 a FIA budú spoločne s promotérom, CAMF a miestnymi organizáciami pozorne monitorovať situáciu v regióne a budú sa snažiť nájsť nové termíny, v ktorých by sa preteky mohli uskutočniť. “Veľká cena Číny je veľmi dôležitou súčasťou kalendára F1 a fanúšikovia pri trati boli vždy fantastickí. Veríme, že preteky v Číne sa uskutočnia čo najskôr a všetkým obyvateľom krajiny prajeme v náročnom období len to najlepšie,” uvádza sa v stanovisku F1.

Nová formulová sezóna odštartuje 15. marca v austrálskom Melbourne a tohtoročný kalendár obsahuje až 22 zastávok. V ohrození môže byť aj VC Vietnamu, ktorá sa má premiérovo uskutočniť už 5. apríla v hlavnom meste Hanoj. Zatiaľ naposledy boli zrušené preteky v F1 v roku 2011. Veľká cena Bahrajnu sa vtedy nekonala pre politické nepokoje v krajine.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...