Rozhodnutie súdu ohľadom Esetu? Nič som nedostal. Zvláštne, že sa takéto veci dozvedám cez médiá, hovorí Blaha

Ľuboš Blaha (Zdroj: SITA)

Súd vydal neodkladné opatrenie voči poslancovi Národnej rady SR Ľubošovi Blahovi za Smer – sociálnu demokraciu (Smer-SD) vo veci tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset. Poslanec Blaha je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, ako aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Esetu Peter Blažečka. „Je veľmi zvláštne, že sa takéto veci dozvedám cez médiá a nič som od Okresného súdu Bratislava I nedostal,“ hovorí pre Denník S Blaha .

Podľa Esetu chce Ľuboš Blaha „ako politik kandidujúci za politickú stranu Smer-SD zneužiť žalobcu (spoločnosť Eset, pozn. SITA) vo volebnej kampani a nepravdivými informáciami o žalobcovi získavať politické preferencie a podporu. Uvedené skutočnosti dostatočne preukazujú dôvodnosť potreby neodkladnej úpravy pomerov medzi stranami a nariadenie zákazu šíriť nepravdivé tvrdenia o žalobcovi. V tomto prípade žalovaný (Ľuboš Blaha, pozn. SITA) šíri preukázateľne nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú práva a dobrú povesť žalobcu“.

„Neodkladné opatrenie je prvým súdnym rozhodnutím v spore s poslancom Ľubošom Blahom, v ktorom sa spoločnosť Eset súdnou cestou domáha ochrany svojej dobrej povesti. Žalobu na celý rad klamlivých tvrdení podala spoločnosť Eset začiatkom júla 2019,” pripomenul hovorca Esetu Blažečka.

Ľuboš Blaha kandiduje v nadchádzajúcich parlamentných voľbách za stranu Smer-SD na jedenástom mieste kandidátky. Súdnu žalobu spoločnosť Eset podala, pretože Blaha vo svojom facebookovom profile Eset kritizoval a jej majiteľov označoval za oligarchov, ktorí vlastnia médiá a platia viacerých politikov. O Esete natočil sériu videí, v ktorých tvrdil, že Eset je napojený na americkú tajnú službu.

Blaha: O ničom neviem

O vyjadrenie Denník S požiadal poslanca Ľuboša Blahu. Ten uviedol, že sa k tomu vyjadriť nevie, pretože žiadne rozhodnutie od súdu nedostal.  

„Je veľmi zvláštne, že sa takéto veci dozvedám cez médiá a nič som od Okresného súdu Bratislava I nedostal,“ hovorí Blaha. Podotýka, že asi by sa to nemalo robiť tak, že informáciu zverejnia skôr ako ju súd doručí.

Dodáva, že nevie o šírení žiadnych nepravdivých informácií. Podľa jeho názoru len kládol otázky, ktoré mu dávajú občania na mítingoch.

„Či je v poriadku, aby sa táto firma (Eset, pozn. red.), ktorá bola podľa ruského ministerstva zahraničných vecí napojená na americké tajné služby a financuje viacerých politikov a viaceré mimovládky, bola nejako prítomná vo výpočtovej technike pri sčítavaní výsledkov volieb,“ dodáva poslanec a hovorí, že takéto otázky skutočne dostáva a môže to aj preukázať.

Podľa Blahu treba takéto veci preskúmať, keďže ide o obavy verejnosti. Podotýka však, že ak dostane rozhodnutie súdu, tak ho bude samozrejme rešpektovať.

— SITA / Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...