Slovenské tenistky na finálovom turnaji v Budapešti nastúpia proti Američankám a Španielkam

Ilustračný obrázok (Zdroj: pixabay.com)

Slovenské tenisové reprezentantky sa na finálovom turnaji Pohára federácie v Budapešti predstavia v základnej C-skupine, kde bude ich súperkami Američanky a Španielky. Rozhodol o tom utorkový žreb v Múzeu krásneho umenia v hlavnom meste Maďarska. Slovensko bolo na základe aktuálneho poradia v rebríčku tenisových družstiev nasadené do tretieho výkonnostného koša a vopred bolo isté iba to, že nenarazí Belgicko, Švajčiarsko a domáce Maďarsko.

Obhajkyne prvenstva Francúzky sa predstavia v A-skupine s Ruskami a domácimi Maďarkami, v B-skupine nastúpia Austrálčanky, Bielorusky a Belgičanky, v D-skupine Češky, Nemky a Švajčiarky.

V Budapešti príde na vôbec prvé vzájomné meranie Sloveniek s Američankami, tieto tímy proti sebe ešte nikdy nenastúpili. So Španielkami hrali slovenské tenistky v minulosti už dvakrát – v apríli 2012 ich na antuke v Marbelle zdolali 3:2 a vo finále v novembri 2002 na tvrdom povrchu na Gran Canarii triumfovali 3:1.

ITF na finálovom turnaji v Budapešti rozdelí 18 miliónov amerických dolárov, z toho dve tretiny pre hráčky a tretinu pre národné federácie. V minulosti sa podobný formát Pohára federácie konal v roku 2001, v Madride vtedy uspeli Belgičanky.

Slovensko sa na záverečný turnaj prebojovalo vďaka víťazstvu nad Veľkou Britániou 3:1 v minulotýždňovom kvalifikačnom zápase. O dva z troch bodov sa postarala Anna Karolína Schmiedlová a svoju dvojhru úspešne zvládla aj Viktória Kužmová. Slovenky sa doposiaľ tešili z celkového triumfu v Pohári federácie iba raz. V roku 2002 najlepšie zvládli finálový turnaj v španielskom Maspalomase, pričom vo finále zdolali domáce reprezentantky 3:1. Dvoma bodmi sa zaskvela vtedy iba 19-ročná Daniela Hantuchová, tretí pridala Janette Husárová.

Zloženie základných skupín finálového turnaja Pohára federácie 2020:

A-skupina: Francúzsko, Rusko, Maďarsko
B-skupina: Austrália, Bielorusko, Belgicko
C-skupina: USA, Španielsko, SLOVENSKO
D-skupina: Česko, Nemecko, Švajčiarsko

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...