Rozhodca Juraj Mokrý bude slovenským zástupcom na OH 2020 v Tokiu

Ilustračný obrázok, volejbal (Zdroj: SITA)

Napriek absencii výberov mužov aj žien bude mať Slovensko zastúpenie vo volejbale na olympijských hrách v Tokiu 2020. Medzinárodná volejbalová federácia (FIVB) totiž zaradila slovenského rozhodcu Juraja Mokrého medzi 22 arbitrov, ktorí budú dohliadať na pravidlá pod piatimi kruhmi. Informácie priniesol oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie.

Štyridsaťštyriročný Juraj Mokrý premiéru na tomto fóre absolvoval na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro. Okrem neho do Tokia odcestuje ďalší osem arbitrov z Európy. Mokrý doteraz viedol súboj na majstrovstvách sveta, majstrovstvách Európy, v Lige národov, Svetovej lige, Lige majstrov aj na majstrovstvách sveta klubov.

V minulsoti sa na OH predstavili aj iní slovenskí volejbaloví rozhodcovia – Dušan Prieložný (1964, 1968, 1972 a 1976), Karol Dittinger (1980) a Vladimír Kovalík (1988). Na paralympijských hrách v americkej Atlante 1996 súboje viedol Dušan Dovičovič starší.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...