Kam poputuje Tomáš Tatar

Tomáš Tatar (Zdroj: SITA)

Slovenský krídelník Tomáš Tatar pokračuje v tejto sezóne vo skvelých výkonoch. V poslednom zápase proti Anaheimu dokázal opäť bodovať, no čoraz viac sa v zámorí hovorí o jeho možnej výmene.

Rodák z Ilavy bodoval vo svojom šiestom stretnutí a kráča za svojou najlepšou sezónou v najlepšej lige sveta. Tatar nazbieral v 57 dueloch 51 bodov, už len sedem kanadských a vyrovná svoje maximum. Minulý týždeň sa vyjadril, že o takomto ice time mohol v klube Červených krídel, kde v minulosti hrával, iba snívať. Už dávno sa nemohol pochváliť, že je prakticky hlavným ťahúňom tímu. Po stránke individuálnej to je skvelé, ale jeho tímu sa tento rok príliš nedarí. Canadiens sú zatiaľ na pozícii mimo play-off, avšak liga je veľmi vyrovnaná, takže nemusí byť nič stratené.

V posledných týždňoch to však nie sú len body, o čom sa hovorí v spojitosti s Tomášom Tatarom. Čoraz častejšie počuť o tom, že by mal opustiť Montreal. V hre sú už dva kluby, s ktorými ho zámorské médiá spájajú. Momentálne ho pozorne sleduje ďalší kanadský klub Edmonton Oilers. Terajší generálny manažér Oilers Ken Holland ho veľmi dobre pozná ešte z pôsobenia v Detroite. Hovorí sa aj možnej prvej lajne s hviezdami akými sú Draisatl a McDavid, kde by mohol nastupovať. Ďalšia vec je, že Edmonton je na tom tabuľkovo lepšie. Ďalší klub, s ktorým sa spája Slovákovo meno je Pittsburgh Penguins. Tam by si zase zahral s hviezdami ako sú Crosby a Malkin. Tatar v minulosti priznal, že ak sa ten trejd stane, nedá sa nič robiť. Je to predsa NHL a čoraz viac je to o biznise. Uvidíme, ako sa to teda všetko vykryštalizuje, pretože uzávierka prestupov sa blíži. Presnejšie, hraničný dátum je 24. február.

Vedenie Canadiens rozmýšľa aj o výmene hviezdneho ruského útočníka Iľju Kovalčuka. Rus prišiel do tímu a okamžite zapadol. No nezaťažuje až tak platový strop. Za Kovalčuka by ponúkali výber druhého miesta v nadchádzajúcom drafte. Ak sa tak stane, najúspešnejší tím v histórii NHL môže stratiť dvoch kvalitných útočníkov.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...