Predvolebná „bomba“ od Kočnera? NAKA znova začala riešiť kupovanie hlasov. Má ísť o stranu, ktorá by vám ani vo sne nenapadla, hovorí Blahová

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

AKTUALIZÁCIA Poslankyňa NR SR, bývalá Saskárka a podpredsedníčka Demokratickej strany Natália Blahová pre Denník S uviedla, že sa Národná kriminálna agentúra (NAKA) znova zaoberá údajným kupovaním poslaneckých hlasov pri voľbe, dnes už bývalého, Generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Blahová uviedla, že už bola vypovedať a z otázok vyšetrovateľa vraj usúdila, o ktorých poslancov išlo. Podozrenia podľa jej slov smerujú na stranu, ktorá by vám ani vo sne nenapadla.

Článok sme v závere aktualizovali o stanovisko polície.

V pripravovanom rozhovore pre Denník S Natália Blahová hovorila o vzťahoch vo vnútri SaS pred odchodom takzvaného Demokratického jadra, ktorého bola súčasťou spolu s Janou Kiššovou, Ľubomírom Galkom či Jozefom Rajtárom. Podľa poslankyne a dlhoročnej členky SaS predseda strany Richard Sulík brzdil riešenie káuz, do ktorých sa pustila ona a jej kolegovia.

Blahová pripomína Sulíkove návštevy na raňajkách u Mariana Kočnera, súdeného za objednávku vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, a vraví, že o týchto aktivitách svojho predsedu spolu s kolegami netušila až to chvíle, keď sa vec prevalila v médiách.

Keď sa v tomto duchu vyjadrila Blahová pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti, predseda SaS Richard Sulík naznačil, že obvinenia Blahovej vychádzajú z jej frustrácie z nízkych preferencií Demokratickej strany. „..nechala sa opantať intrigami a štvanicami, uverila hlupákom, ktorí jej vydávali klamstvá ako pravdu a spravila najväčšiu chybu svojho politického života, keď odišla zo svojej rodnej strany,“ reagoval Sulík s tým, že pre poslankyňu to musí byť strašný pocit „vyskočiť z dobre rozbehnutého vlaku rovno do kravského lajna“.

Nové trestné konanie pre kupovanie hlasov

Blahová pre Denník S prehovorila aj o údajnom kupovaní hlasov poslancov pri voľbe vtedajšieho Generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. O cene 300-tisíc za hlas hovoril Sulík, vtedy ako predseda parlamentu, práve s Kočnerom. Ponuku mal dostať najmenej jeden z poslancov SaS, ale Sulíkovi vraj povedal, že ju odmietol. Podľa Kočnera dostal saskár ponuku od niekoho z KDH, ktorá bola súčasťou Radičovej vládnej koalície spolu s SDKÚ-DS, SaS a stranou Most-Híd.

Blahová pre Denník S uviedla, že sa vo veci kupovania poslaneckých hlasov začalo nové trestné konanie. „Začalo sa na základe takzvanej Kočnerovej knižnice. Ide o novú vec, ktorá sa našla u Kočnera a košická NAKA odznova vypočúva všetkých poslancov, ktorí hlasovali pri voľbe Generálneho prokurátora, pretože má explicitný dôkaz na konkrétnych poslancov, ktorí to zobrali. Z otázok, ktoré mi vyšetrovateľ položil som pochopila, že to neboli tí ľudia, na ktorých sa poukazovalo ani z tej strany, o ktorej sa hovorilo, ale podozrenia smerujú na stranu, ktorá by vám ani vo sne nenapadla,“ povedala poslankyňa.

Na otázku o akú stranu alebo poslancov ide, Blahová odmietla na záznam odpovedať. „To vám nemôžem povedať. Nechcem mariť vyšetrovanie, ale keď majú dôkaz tak si myslím, že ešte čaká dvoch ľudí z istej strany veľmi perná noc. Možno aj predvolebná,“ varovala podpredsedníčka Demokratickej strany v rozhovore.

Stanovisko polície

So žiadosťou o reakciu na slová poslankyne Natálie Blahovej sme oslovili aj políciu, ktorá potvrdila, že vyšetrovanie vo veci kupovania hlasov poslancov skutočne prebieha. Vo veci zločinu prijímania úplatku a zločinu podplácania naďalej prebiehajú výsluchy svedkov a ďalšie procesné úkony. Vyšetrovateľ doposiaľ obvinenie nevzniesol,uviedol hovorca PZSR Michal Slivka v odpovedi pre Denník S.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...