VIDEO Banáš o voľbách: Podľa týchto kritérií sa budem rozhodovať

Jozef Banáš (Zdroj: SITA)

Bývalý politik, diplomat a najprekladanejší slovenský spisovateľ Jozef Banáš sa necelé tri týždne pred voľbami vyjadril k blížiacemu sa hlasovaniu o novom zložení parlamentu. Banáš vo videu na sociálnej sieti uviedol, že má pocit, ako keby boli voľby pre niektorých príležitosťou zbaviť sa osobnej zodpovednosti.

Poniektorí ľudia si podľa Banáša myslia, že keď si zvolia politikov, tak im vytvoria podmienky, za ktorých sa budú mať voliči dobre. „To mi trošku pripomína jednu pani, ktorá sa mi nedávno sťažovala, že lekári za nič nestoja, lebo oni je nevedia uzdraviť,“ povedal spisovateľ v krátkom videu, ktoré uverejnil na svojom facebookovom profile v odpovedi niektorým fanúšikom.

„Voľme a vyberajme politikov podľa kritérií, ktoré máme sami na seba, pretože, ak chceme, aby boli politici mravní, morálni, aby nekorumpovali, boli múdri atď., tak to nemôžeme žiadať od nich, ak to sami nedodržiavame,“ myslí si Banáš.

Na druhej strane spisovateľ priznáva, že rovnaká formulka platí naopak aj pre politikov vo vzťahu k občanom. „Ak raz mám ambíciu byť pri moci a vládnuť ostatným, tak musím mať prvoradú ambíciu ovládať seba, svoje pudy, žiadostivosti a slabosti, takže pre mňa sú kritéria takéto a podľa nich sa budem rozhodovať,“ povedal Banáš.

Bývalý diplomat, ktorý bol v rokoch 2002 až 2006 poslancom NR SR za hnutie ANO však neprezrádza, koho bude v nadchádzajúcich voľbách voliť. „Viem, že to nie je jednoduché, pretože to sú kritériá na takmer dokonalých ľudí, ale keďže ani ja nie som dokonalý, tak som sa na politiku vykašľal a píšem knižky, ale myslím si, že na politikov môžeme takéto vysoké kritériá vzťahovať,“ uzatvára Jozef Banáš.

Jozef Banáš k blížiacim sa voľbám…

Priatelia, chcel som sa vám prihovoriť aj osobnejšie🤝, takže tu je pár poďakovaní.Ale hlavne môj pohľad na istú vašu častú otázku.Pozrite si videjko⤵️

Gepostet von Jozef Banáš am Dienstag, 4. Februar 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Matovič chce predĺžiť núdzový stav. Kollár to vidí inak

Slovensko podľa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) nepotrebuje núdzový stav, ale postoj premiéra Igora Matoviča vraj chápe. Predseda vlády chce predĺžiť núdzový stav, aj po jeho skončení, aj keď viacerí ústavní právnici upozorňujú, že by..