Bývalý hovorca kotlebovcov mal ponúkať Kočnerovi, že ĽSNS podrží vládu Smeru

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

Podľa správ z telefónu obvineného Mariana Kočnera mal bývalý hovorca ĽSNS Miroslav Belička ponúkať Kočnerovi hlasy ĽSNS na podržanie vlády Roberta Fica. Stať sa tak malo tesne po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice v roku 2018, kedy hrozilo, že vláda Smeru môže padnúť.

V komunikácii Mariana Kočnera z aplikácie WhatsApp bol objavený rozhovor medzi Kočnerom a bývalým hovorcom strany ĽSNS Miroslavom Beličkom, píše .týždeň. Belička mal podľa komunikácie ponúkať Kočnerovi podporu kotlebovcov v parlamente.

Kočner sa mal s Beličkom rozprávať v rokoch 2017 až 2018, kedy už bývalý hovorca nebol členom strany, z ĽSNS totiž vystúpil v roku 2015. K predsedovi Marianovi Kotlebovi však mal mať stále blízko.

V roku 2018 po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej hrozil pád vlády. Belička vtedy ponúkol Kočnerovi možnosť, že by kotlebovci podporili Smer v prípadnom hlasovaní o nedôvere. Výmenou za to chcel Belička absolútne odmietnutie Istanbulského dohovoru.

Žiadne prepojenie

Kočner túto ponuku odmietol s tým, že vláda určite nepadne. Už vtedy vraj Kočner vedel, že Most vládu neopustí, naopak, predpovedal, že Smer odvolá Kaliňáka, ak to inak nepôjde. Robert Kaliňák skutočne podal demisiu o pár dní neskôr 12. marca 2018.  

Hovorca strany ĽSNS Ondrej Ďurica pre Denník S uviedol, že strana sa od aktivít pána Beličku dištancuje a povedal, že „tam žiadne prepojenie nebolo a ani nie je“. Dodáva tiež, že v rámci strany neprebehla žiadna komunikácia, ktorá by potvrdzovala slová Beličku.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter