NAKA začala trestné stíhanie Michala Havrana. Mal hanobiť kresťanov

Michal Havran (Zdroj: SITA)

AKTUALIZÁCIA Liberálneho novinára Michala Havrana začala stíhať NAKA. Informovala o tom v tlačovej správne advokátska kancelária Jána Čarnogurského mladšieho. V správe sa taktiež vysvetľuje dôvod na trestné oznámenie a kritizujú sa Havranove výroky, ktoré smerovali najmä proti kresťanom a Slovákom.

Doplnená bola reakcia Michala Havrana pre portál Omediach.sk (15:02).

Právnická kancelária Jána Čarnogurského mladšieho vydala tlačovú správu, v ktorej informovala o tom, že NAKA začala trestné stíhanie voči novinárovi Michalovi Havranovi.

Dôvodom na trestné stíhanie je prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Toho sa mal Havran dopustiť 27. júna 2018 v článku nazvanom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ na denníku SME, kde hanobil kresťanov a hlavne katolíkov.

„Obzvlášť nevyberané slová použil vo vzťahu k otcovi Mariánovi Kuffovi, katolíckemu kňazovi, ktorý zasvätil svoj život nezištnej pomoci iným ľudom,“ píše sa v tlačovej správe.

Nenávisť pod hlavičkou progresivizmu?

Vo vyhlásení sa následne ďalej kritizujú Havranove vyhlásenia a aktivity. Správa podotýka, že aj napriek trestnému stíhaniu si Havran stále užíva obrovský mediálny priestor v Slovenskej televízii ako aj v denníku SME.

„Verejné nenávistné postoje pána Havrana voči Slovákom katolíkom sú plne v súlade so zahraničnými záujmami, zameranými na potieranie slovenskej suverenity a kultúry. Útoky na kresťanskú morálku, rodinu a kultúru sú rozšírené po celej Európe, pod hlavičkou tzv. „progresívnej“ ideológie,“ píše sa ďalej.

Podľa textu je začatie stíhania voči Havranovi „prvým medzníkom“ a zároveň znamením, že zrejme len slovenskí kresťania budú chrániť svojich spoluobčanov proti útokom riadeným zvonka. A je jedno, či budú smerovať na belochov, Židov, alebo Rómov.

Zodpovednosť za svoje slová

Na trestné stíhanie Michala Havrana reagoval aj Erik Zbiňovský zo Slovenského dohovoru za rodinu a kandidát strany SNS.

„Verím, že fašizoidné prejavy z akejkoľvek strany politického spektra budú odsúdené. Každý si za svoje slová musí niesť zodpovednosť,“ napísal na Facebooku.

Politický útok

Havran sa k trestnému stíhaniu vyjadril pre portál omediach.sk. Hovorí, že sa jedná o politický útok v duchu tézy, že liberalizmus je novým nepriateľom.

„Znalecky posudok vypracoval niekto z Matice,“ hovorí na začatie trestného stíhania novinár.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...