Hlina je z nás nervózny, lebo vidí, že sme oslovili kresťanského voliča, vraví Jaroslav Naď

Jaro Naď (Zdroj: Facebook/J.Naď)

Ostatné strany nech hodnotia vlastnú kampaň, nie našu. Progresívci aj vďaka svojim infantilným videám stratili polovicu podpory a my naopak stúpame. Naši partneri sú predovšetkým opozičné strany, Hlina je nervózny lebo sme oslovili kresťanského voliča a boj s Kotlebom je sympatický, ale netreba na tom stavať kampaň. Aj to vraví v rozhovore pre SME jedna z najvýraznejších tvári OĽaNO, bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

V úvode svojho interview sa kandidát na post poslanca vyjadril k nevšednej idei svojho straníckeho šéfa, ktorú z rôznych strán komentujú odborníci. Matovič totiž pred niekoľkými dňami vyrukoval s nápadom, že OĽaNO spustí akési všeľudové internetové hlasovanie o programových prioritách budúcej vlády s čím nie sú úplne všetci stotožnení.

„Pripadá mi absurdné, aby predstavitelia politických strán hodnotili predvolebnú kampaň inej politickej strany,“ vraví Naď s tým, že za otázky, na ktoré sa bude jeho strana pýtať, sa vie postaviť.

O poklese a raste

„Ani ja sa nevyjadrujem k ich infantilným videám, ktorými si od leta zabíjajú polovicu svojej podpory,“ vraví na margo progresívcov a odkazuje na pohyby v rebríčkoch preferencií, ktoré ukazujú pomerne veľký pokles PS/Spolu a naopak nárast OĽaNO. „Na ich mieste by som naozaj nehodnotil kampaň iných, ale svoju,“ necháva sa počuť.

Okrem iného komentoval aj Matovičove náznaky, že ak návrhy, za ktoré sa ľudia v predmetnej ankete vyslovia, neprejdú, vláda s ich účasťou nevznikne. „Ľudia rozhodnú o tom, kto bude mať akú podporu. Iné sú diskusie o budúcej koalícii, ak máte 15 percent a keď máte päť percent. A hovoriť dopredu, či budeme, alebo nebudeme ochotní ustúpiť, by bolo zvláštne,“ vraví.

Je dôležité mať slušnú vládu

Počas rozhovoru tiež zopakoval, že ich hlavnými partnermi na koaličné rokovania sú strany súčasnej demokratickej opozície. „Nie je nič dôležitejšie ako to, aby sme mali slušnú vládu, ktorej budeme súčasťou,“ odpovedá a dáva na známosť, že budú až do volieb bojovať o každého voliča nevynímajúc voliča ĽSNS.

„Z platformy Odvážne máme na kandidátke veľké množstvo kandidátov, jej súčasťou bola aj dohoda s Kresťanskou úniou. V tom aj tkvie nervozita. Alojz Hlina, vidí, že kresťanského voliča sme touto cestou oslovili,“ konštatuje naopak po tom, ako bol dopytovaný aj na skutočnosť, či niektoré Matovičove nápady, ako napríklad kresťanské krídlo Odvážne, neupadli do zabudnutia.

Progresívci Kotlebovi zvyšujú popularitu

Na jednej vlne s lídrom hnutia OĽaNO je podľa vlastných slov aj v otázke kritiky protikotlebovských zhromaždení, respektíve v ich hodnotení za kontraproduktívne. „Sme však presvedčení, že keď na niekoho zbytočne upozorňujete, ako to robí PS-Spolu na mítingoch Kotlebu, zvyšujete mu popularitu. Je mi sympatické, že sa ľudia postavia proti kotlebovcom, ale robiť si na tom kampaň je druhá vec,“ myslí si Jaroslav Naď.

V závere rozhovoru povedal, že štýl politiky Igora Matoviča mu vyhovuje, nakoľko „niekedy potrebujete buchnúť po stole“, vraj majú súdržnú kandidátku tak, ako nikdy predtým a upokojil svojich voličov a voličov opozície, že nikdy nebudú dôvodom, pre ktorý sa rozpadne budúca vláda.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...