Banáš: Zaujímali by ma reakcie, keby s výzvou ‘Poďme do nich’ prišiel Kotleba

Jozef Banáš (Zdroj: SITA)

Je pouličná mobilizácia proti ĽSNS skutočne tým najlepším receptom na želaný povolebný výsledok? Tak túto otázku si čoraz viac kladú nielen mnohí komentátori, ale aj ostatné verejne činné osoby. K téme sa najnovšie vyjadril aj expolitik, diplomat a spisovateľ Jozef Banáš, ktorý upozorňuje, že progresívci akosi pozabudli na pravidlá a varuje, že ako vyzývatelia môžu v bitke aj prehrať a tiež sa pýta, čo by nastalo, keby s konfrontačným sloganom prišiel Kotleba.

„Priatelia, zdá sa, že začína prihárať, kampaň naberá grády,“ píše v úvode svojho príspevku najprekladanejší slovenský spisovateľ a otec moderátorky Adely Vinczeovej, pričom oznamuje, že si všimol aktuálne kampaňové slogany koalície PS/Spolu ako „Poďme do nich“ alebo „Za férové Slovensko“.

„Každá bitka je však férová len vtedy, ak má pravidlá a mám nedobrý pocit, že naši odvážni mladíci na ne akosi zabudli. (Inak mi zišlo na um, aké by asi boli reakcie mladej sily, keby s touto výzvou vyšiel Kotleba…),“ píše ďalej Banáš.

Vo svojom krátkom príspevku potom na odľahčenie pridáva záber na vyvesené pravidlá bitky v bistre v Tisovci. V nich majitelia humorným spôsobom oznamujú, aby si prítomní návštevníci šli riešiť osobné spory von mimo priestory zariadenia.

„Myslím, že pre mladú silu môžu byť tisovecké pravidlá osožné, najmä zvolanie „Poď von!“. Bitka na čerstvom vzduchu má totiž aj zdravotný význam. A hlavne treba mať na pamäti, že aj vyzývateľ to môže v bitke schytať,“ myslí si spisovateľ.

V závere svojho stručného zamyslenia potom ozrejmuje, že bitkár je podľa neho ten, kto bojuje s inými a bojovník je človekom, ktorý bojuje sám so sebou a so svojimi slabosťami.

A nakoľko sú mu vraj sympatickejší bojovníci, „mladej sile“ v uliciach by radšej odporúčal používať heslo „poďme do seba“, čím zrejme naráža na to, aby sa progresívci viac ako na boj s druhými sústredili na vylepšovanie svojich vlastných vnútorných kvalít. „Ale tomu bitkár asi nerozumie,“ uzatvára.

Poďme do nich❗Priatelia, zdá sa, že začína prihárať, kampaň naberá „grády“.Všimol som si odvážnu výzvu mladej sily:…

Gepostet von Jozef Banáš am Montag, 3. Februar 2020

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...