Na transparentných účtoch majú aktuálne najviac financií Smer-SD, KDH a Za ľudí

Robert Fico (Zdroj: SITA)

Najviac financií určených na kampaň do februárových parlamentných volieb majú aktuálne na transparentných účtoch strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a strana Za ľudí. Vyplýva to z údajov, ktoré sú voľne dostupné na internete. Politické strany môžu na volebnú kampaň minúť maximálne tri milióny eur, vrátane dane z pridanej hodnoty. Strany a hnutia musia mať na tento účel zriadené transparentné účty.

Smer-SD má na účte k dnešnému dňu vyše 677-tisíc eur. Vo štvrtok 30. januára previedla strana dvakrát po 150-tisíc eur firme hovorcu strany Jána Mažgúta JM Communication, ktorá má na starosti volebnú kampaň Smeru-SD. Nižšie financie na kampaň má na svojom účte vládna Slovenská národná strana (SNS), ktorej prostriedky sa pohybujú na úrovni 64-tisíc eur. Dnes si strana vložila na účet dokopy 50-tisíc eur. Tretia vládna strana Most-Híd disponuje sumou v celkovej výške 302-tisíc eur.

Z opozičných parlamentných politických strán má k dnešnému dňu najviac financií na transparentnom účte strana Sloboda a Solidarita (SaS), a to na úrovni 50-tisíc eur. Rovnakú sumu si SaS na účet vložila 30. januára. O 5-tisíc eur menej má hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré 1. februára vyčlenilo 37-tisíc eur na „tlačoviny, bannery a propagačné materiály“. Na billboardy a bigboardy minulo hnutie koncom januára sumu 101-tisíc eur.

Nižšími financiami disponuje v porovnaní s SaS a OĽaNO ďalšia opozičná strana, hnutie Sme rodina Borisa Kollára. K dnešnému dňu má k dispozícii necelých 8-tisíc eur, pričom za posledný týždeň sa na účte nediali platby v nejakých vysokých číslach. Financie poslednej parlamentnej politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sú na účte na úrovni 26-tisíc eur. Strane dnes darovali istý obnos peňazí politické strany Priama demokracia a Národná koalícia. Prvá menovaná prispela sumou 3 100 eur, Národná koalícia zasa 5-tisíc eurami. Koncom januára si však ĽSNS previedla na svoj transparentný účet približne 17-tisíc eur.

Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) má do februárových parlamentných volieb zriadené dva samostatné účty. Kým PS má podľa dostupných údajov na účte takmer 33-tisíc eur, Spolu disponuje sumou približne 10-tisíc eur. Vyšší obnos peňazí má k dnešnému dňu k dispozícii strana Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku, na ktorej transparentnom účte sa nachádza viac ako 308-tisíc eur. Posledný výraznejší vklad v hodnote 200-tisíc eur strana uskutočnila dnes 3. februára. Ešte vyššími prostriedkami disponuje KDH, na ktorého účte sa nachádza vyše 471-tisíc eur.

Parlamentné voľby 2020 sa uskutočnia v sobotu 29. februára. Kandidovať bude celkovo 25 politických subjektov. Volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 22:00.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...