Arabskí šéfovia diplomacií diskutujú v Káhire o Trumpovom pláne

Ilustračný záber - Jeruzalem (Zdroj: pixabay.com)

Šéfovia diplomacií arabských štátov sa stretli v sobotu v egyptskej metropole Káhira, aby prediskutovali plán amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončenie izraelsko-palestínskeho konfliktu. Plán zahŕňa vytvorenie palestínskeho štátu a pripojenie židovských osád na Západnom brehu k Izraelu. Jeruzalem má takmer celý pripadnúť židovskému štátu.

O stretnutie v sídle Ligy arabských štátov požiadali Palestínčania, ktorí reagovali na americký návrh nahnevane. Na stretnutí sa zúčastní aj palestínsky prezident Mahmúd Abbás, ktorý povedal návrhu “tisíckrát nie”.

Ako vyhlásil, Palestínčania sa budú naďalej usilovať zbaviť sa izraelskej okupácie a založiť si štát, ktorého hlavným mestom bude východný Jeruzalem.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..