Dankov rozhovor mal zostať v súkromnej rovine. Ide o sofistikovanú predvolebnú kampaň, varuje analytik

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Všetko súčasné politické dianie vníma ako súčasť predvolebnej kampane. Ak si niekto v rozhovore s volavkou nedohadoval biznis, prospech alebo, nebodaj, vraždu, tak by ten rozhovor mal ostať v súkromnej rovine. Pre Denník S to uviedol politický analytik Martin Urmanič. Ten poukazuje na to, že časti konverzácií sú zverejňované schválne útržkovito.

V tomto týždni sme boli svedkami zverejnenia telefonických rozhovorov predsedu NR SR a strany SNS Andreja Danka a Aleny Zsuzsovej, ktorá je momentálne obžalovaná z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zastrelená aj jeho snúbenica Martina Kušnírová.

Už dlhší čas je slovenská spoločnosť konfrontovaná útržkami zo súkromných komunikácií rôznych politikov s touto nastrčenou osobou. „Prečo si všetci doteraz medializovaní páni s ňou písali je otázka na nich, ale pokiaľ s ňou nedohadovali nekalý biznis, prospech pre ňu či kohokoľvek iného alebo dokonca participáciu na vražde, stále sa podľa mňa pohybujeme v rovine súkromných rozhovorov ‘jej’ a ‘jeho’,“ hovorí analytik.

Rozhovor Danka a Zsuzsovej vyvolal akurát nepríjemnosti v partnerskej rovine a to je už potom na jeho blízkych, aby tieto problémy riešili. Podľa Urmaniča je však už únavné toto prepierať na verejnosti, ako keby tu neboli dôležitejšie témy.

Analytik tiež poukazuje na to, že zatiaľ čo niektorí politici si vypili pohár horkosti za kontakt z volavkou doslova ‚do dna‘, iní boli schopní len mávnuť rukou a odbiť to. Je to zrejme dané aj tým, že keď stojíme pred voľbami, aj toto dianie je súčasť politickej kampane.

„V tomto prípade ide o vcelku sofistikovanú kampaň s cieľom znížiť podporu voličov pre jedného z hráčov v politike,“ vysvetľuje Urmanič. Nie je náhoda, že viac ako dvojročný dôkaz rozhovoru so Zsuzsovou bol zverejnený práve teraz, dodáva.

Čakalo sa, kým bude toxicita tohto rozhovoru na tom najvyššom bode. A keď nastal čas, rozhovor sa dostal na verejnosť. Analytik taktiež dodáva, že rozhovor Danka a Zsuzsovej pravdepodobne nebol posledný ‚úryvok‘, ktorý uvidíme pred voľbami.

Martin Urmanič je majiteľom spoločnosti Communications & Campaigns, ktorá sa venuje politickým kampaniam.

Martin Urmanič

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Rokovania o vytvorení jednotnej maďarskej strany sa posunuli dopredu

Počas tohto týždňa pokračovali rokovania medzi Mostom-Híd, Stranou maďarskej komunity (SMK) a hnutím Spolupatričnosť o vytvorení spoločnej maďarskej strany. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme, rokovania od podpísania memoranda o vytvorení novej strany v auguste..

Odoberajte náš newsletter