Argumentačná bieda strany Spolu pokračuje. Takto jej hovorkyňa zdôvodnila, že sme konšpirátori

KOMENTÁR Zdôvodnenie osobnej nesympatie, ktorá vás núti ignorovať predstaviteľov média s iným svetonázorom, môže mať rôznu podobu. Hovorkyňa strany Spolu napríklad zvolila cestu nášho onálepkovania za konšpirátorov. Keď bolo jasné, že pri hľadaní konšpirácie v obsahu Denníka S pohorí, rovnako ako všetci pred ňou, zvolila inú interpretáciu. Konšpirátori sme vraj preto, lebo členovia našej redakcie v minulosti figurovali v takých a onakých projektoch. Opäť ju nevyrušuje nielen postoj súdu, ale ani to, že žiadne konšpirácie nešírili ani v nich či skutočnosť, že jednému takémuto médiu poskytol od roku 2018 tri rozhovory jej stranícky šéf Miroslav Beblavý. Toľko k dnešnému okienku o kritickom myslení.

Počas včerajšieho večera sme vás informovali o ďalšom nepodloženom útoku na povesť nášho denníka. Tentokrát však neprišiel od aktivistov či pracovníkov mimovládnych organizácií, ale rovno z centrály politickej strany. „Aha, to ste vy, tí konšpirátori,“ reagovala v úvode spoločného telefonátu hneď po našom predstavení sa Silvia Hudáčková, hovorkyňa strany Spolu.

Potom telefón položila a podobne sa zachovala aj voči nášmu šéfredaktorovi. Nielenže sme sa teda nedozvedeli ani odpoveď na našu pripravenú otázku o údajnom členstve istého Tomáša Dzurendu (ktorý mal ešte v roku 2017 šíriť na Facebooku rasistické vyjadrenia) v radoch strany Spolu, ale ani to, aký konkrétny konšpiračný obsah náš denník šíri.

Nečudo. Tvorbu konšpiračného, dezinformačného či problematického obsahu nám v minulosti nevedeli preukázať ani tí, ktorí sa takouto prácou aj živia. A to hneď v troch prípadoch. V spore s portálom blbec.online, neskôr v súvislosti s agentúrou Crassus Consulting a naposledy neuspela ani mimovládka Globsec.

Byť konšpirátorom bez šírenia konšpirácií?

Vysvetlenie zo strany Hudáčkovej však napokon prišlo a to v komunikácii v jednej z facebookových aktivistických skupín, kde uviedla že Denník S konšpirátorským „je“ a zdôvodnila to nasledovným tvrdením„Šéfredaktorom je Peter Števkov, pôsobiaci v Parlamentných listoch a šéfeditorom Tomáš Dugovič, ktorý prispieval aj do alternatívneho mesačníka Zem a Vek. Nemám viac čo k tomu dodať.“

Hudáčková si teda evidentne nerobí ťažkú hlavu ani z predbežného opatrenia bratislavského súdu či opätovného hodnotenia odbornej komisie portálu konspiratori.sk, ktorý web Parlamentných listov zo svojho diskreditačného zoznamu vyradil.

Aj preto si kolega Peter Števkov za svojou prácou pre PL stojí. A čo je azda najkomickejšie, niekoľko rozhovorov pre tento portál poskytol aj jej šéf Miroslav Beblavý. Napríklad tutu a tu, z toho dva minulý rok.

A rovnako ju netrápi ani fakt, že som nikdy nebol členom redakcie mesačníka Zem a Vek, osobne som sa nestretol s jeho predstaviteľmi, nešíril na jeho stránkach žiadne neoverené informácie a väčšinu z približne ôsmich až desiatich článkov publikoval bez nároku na akýkoľvek honorár. Spojenie je tu teda podstatne menšie, ako by si mohla pani Hudáčková priať.

Zhrnuté a podčiarknuté. Redaktori Denníka S sú podľa menovanej hovorkyne konšpirátori hodní položenia telefónu a absolútnej ignorancie aj napriek tomu, že z doteraz zverejnených 4,072 článkov sa na našom webe preukázateľne nenachádza ani jedna konšpirácia.

Presne takýmto spôsobom uvažuje osoba, ktorá je doslovným hlasom komunity, ktorá v ostatných prípadoch rada poúča ľudí o potrebe kritického myslenia, volá po dodržiavaní princípov slušnej medziľudskej komunikácie či po rešpekte k faktom a autoritám a ktorá odmieta skratkovité uvažovanie.

Je Spolu strana Gorily?

Mimochodom, viete, k akým výsledkom sa dopracujete po aplikovaní Hudáčkovej ťarbavej logiky vo vzťahu k minulosti členov strany Spolu, ktorých mená sa spájajú napríklad s SDKÚ, Nádejou či stranou SIEŤ? Zhruba k takým, že strana Miroslava Beblavého je strana Gorily a Penty. Beblavého štartovacia strana je totiž SDKÚ po krk namočená v Gorile a Jozef Mihál pomáhal zakladať stranu Nádej financovanú Pentou.

Takéto myšlienkové postupy o prenášaní hriechov a domnelých hriechov z minulosti ale odmietame a úprimne veríme, že zo strany pani Hudáčkovej šlo pri styku s nami len o nepremyslený krok a sama si tieto medzery uvedomí. Ak k prehodnoteniu postoja príde, úprimne sa tomu potešíme.

Denník S medzitým inicioval komunikáciu aj s vedením strany a žiadal o vysvetlenie, či je postoj Spolu – Občianskej demokracie identický s postojom hovorkyne, a aký postup zvoliť v budúcich prípadoch, kedy budeme pri tvorbe obsahu potrebovať vyjadrenie strany.

O prípadnej odpovedi a postupe v celej veci vás budeme včas informovať.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter