Opoziční poslanci zvažujú zvolanie mimoriadnej schôdze k odvolaniu Danka z funkcie

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko údajne v minulosti komunikoval s obžalovanou zo sprostredkovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Alenou Zs.

Opoziční poslanci pravdepodobne zvolajú mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa pokúsia odvolať Andreja Danka (SNS) z funkcie predsedu Národnej rady SR (NR SR). Pre agentúru SITA to uviedol podpredseda NR SR a predseda poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Martin Klus. Dôvodom má byť to, že Danko údajne v minulosti komunikoval s obžalovanou zo sprostredkovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Alenou Zs.

Informácie pochádzajú od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a ako prvé ich zverejnili spravodajské weby Sme.sk a Dennikn.sk. Alena Zs. údajnú komunikáciu s predsedom Slovenskej národnej strany (SNS) potvrdila pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Danko v minulosti vyhlásil, že obžalovanú nepozná.

„Ak z podobných dôvodov nedávno odstúpil podpredseda Národnej rady SR Martin Glváč (Smer-SD), je asi pochopiteľné, že podobný krok verejnosť očakáva aj od predsedu NR SR,“ ozrejmil Klus. Faktom podľa neho je, že 31 dní pred voľbami, keď sa už neplánuje žiadne ďalšie rokovanie pléna, by ale takýto krok mal skôr symbolický význam. „Napriek tomu som zachytil, že niektorí opoziční politici zvažujú, že by zvolali mimoriadnu schôdzu, pokiaľ tak predseda Danko neurobí sám,“ objasnil podpredseda parlamentu.

Alena Zs. je obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obžalovaná vo svojej výpovedi 22. januára pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku uviedla, že v minulosti cez mobilný telefón komunikovala s opozičným politikom Borisom Kollárom, predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS), exministrom obrany Martinom Glváčom (Smer-SD) a s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom (SaS).

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...