Video spred Počiatkovej vily videlo 1,5 milióna ľudí aj vďaka tísícom eur. Daňové priznanie svojej manželky Matovič zverejní pod jednou podmienkou

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

S blížiacim sa termínom volieb, v ktorých Slováci rozhodnú o novom zložení parlamentu sa stupňuje aj predvolebný boj a dvojnásobne to platí o sociálnej sieti Facebook. Politici túto platformu využívajú naplno a platí to rovnako o predstaviteľoch opozície aj súčasnej vládnej koalície. Podľa analýzy mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko ovládol slovenský facebookový priestor predposledný januárový týždeň Igor Matovič.

Predseda OĽaNO si získal mimoriadnu pozornosť používateľov sociálnej siete vďaka videu z Cannes, kde bol spolu s ďalšími kandidátmi svojho hnutia na „návšteve“ pred vilou exministra Jána Počiatka a upozorňoval na to, že ide o majetok za desiatky miliónov eur, ktoré podľa Matoviča patria Slovensku.

Matovičove video z francúzskej riviéry sa stalo skutočne virálnym. Videlo ho viac ako jeden a pol milióna používateľov Facebooku. Transparency však pripomína, že takýto úspech malo video spred Počiatkovho domu aj vďaka masívnej platenej propagácii. Podľa prieskumu TIS zaplatilo OĽaNO za propagáciu príspevku z Cannes až 5-tisíc eur pričom hnutie cielilo na mladších mužov.

„Matovičovci naliali podľa ich transparentného účtu minulý týždeň do reklamy na sociálnej sieti až 13-tisíc eur, čo boli tretie najvyššie výdavky na facebooku po Smere a tesne aj po PS/Spolu. Z pohľadu hnutia šlo o výrazný nárast, dosiaľ míňali v oficiálnej predvolebnej kampani na tento typ reklamy týždenne v priemere len necelého 2,5-tisíc eur,“ informuje mimovládka.

🔴 AKTUÁLNE PRED POČIATKOVOU VILOU NA FRANCÚZSKEJ RIVIÉRENelegálne získaný majetok patrí občanom Slovenskej republiky 🇸🇰 (Igor Matovic Kristián Čekovský Juraj Krupa Michal Šipoš Eduard Heger)____________________________________Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 14, Bratislava IČO: 42287511Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Montag, 20. Januar 2020

Najviac peňazí však podľa TIS míňajú strany na bilbordy, ktoré sú stále ťažiskom pre väčšinu politických subjektov. Ani v tomto smere hnutie OĽaNO nezaostáva. Transparency uvádza, že v decembri minulého roka mali Matovičovci zrejme najdrahšiu outdoorovú kampaň spomedzi všetkých strán.

„Vonku malo (OĽaNO) 726 bilbordov a 26 bigbordov za dohromady 150-tisíc eur. Drahšia mohla byť už len kampaň Smeru, táto strana však o nej neposkytuje informácie. Doteraz OĽaNO minulo v kampani zo svojho volebného účtu 520-tisíc eur, čo je doteraz šiesta najväčšia kampaň,“ píše Transparency.

Matovič avizoval, že plánuje na kampaň minúť milión eur. TIS pripomína, že je to menej ako polovica toho, čo OĽaNO minulo na kampaň pred voľbami v roku 2016. Podľa záverečného vyúčtovania výdavkov vynaložených na propagáciu pred oficiálnym začiatkom predvolebnej kampane, ktoré OĽaNO poskytlo mimovládke, minulo Matovičove hnutie dokopy 337-tisíc eur, najmä na bilbordy a reklamné predmety. „Takmer celú kampaň si hradí strana zo svojich príjmov za minulé voľby, resp. darov samotných jej kandidátov,“ konštatuje Transparency.

Líder hnutia OĽaNO odovzdal mimovládke ako piaty politik v poradí aj svoje daňové priznanie. TIS však pripomína, že Matovič už v roku 2006 previedol svoj majetok na manželku a tým pádom toho v daňových priznaniach veľa nevidieť. Na žiadosť Transparency, aby do priznania zahrnul aj svoju manželku uviedol, že to urobí až vtedy, keď tak učinia aj ostatní.

NA FACEBOOKU MINULÝ TÝŽDEŇ VYHRAL I.MATOVIČSlovenský facebook ovládol minulý týždeň Igor Matovič a jeho OĽaNO….

Gepostet von Transparency International Slovensko am Montag, 27. Januar 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...