Zabudnite na Chárovu strelu, toto je nový rekordér

Martin Frk (Zdroj: SITA)

Súbežne s víkendovým All Star game v kanadsko–americkej NHL sa hral zápas hviezd aj v nižšej zámorskej súťaži AHL. Jedna z disciplín bola už, ako tradične, súboj o najtvrdšiu strelu. Vyhral ju český hokejista Martin Frk. Nebolo by to nič zvláštne, keby neprekonal dlhoročný rekord Zdena Cháru.

Chárov rekord sa od roku 2012 nikomu v NHL nepodarilo prekonať. Nedokázal to tento rok ani najtvrdší Shea Weber, ktorý vypálil puk rýchlosťou 106,5 míľ. Weber sa radoval štyrom víťazstvám v tejto zručnosti. Chárovi v roku 2012 bolo nameraných 108,8 míľ za hodinu.

Frk hráva za tím Ontario Reigns, ktorý je farmou Los Angeles Kings. Často sa o ňom hovorí ako o tvrdom chlapíkovi. Čech sa rozbehol oproti puku, napriahol sa a puk vyletel rýchlosťou 109,2 míľ za hodinu. Po streľbe si vyslúžil obrovské ovácie, pretože v severnej Amerike už dlho nezaznamenali takýto počin.

„Stále nemôžem tomu uveriť, že som prekonal Cháru, pretože ten to vie naozaj roztrhnúť.

Po All star víkende môžeme skonštatovať, že rekordy sa budú aj naďalej prekonávať, chce to len čas. V NHL však na radosť slovenských fanúšikov zostáva v platnosti rekord Zdena Cháru.

Frkova rekordná streľa

Platný rekord Zdena Cháru

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter