Imigrácia má neutrálny, nie pozitívny dopad na rast a zamestnanosť, ukazuje francúzska štúdia

Ilustračné foto (Zdroj: Pixabay.com)

Francúzsko je cieľom pre život a prácu pre mnohých ľudí a ešte prednedávnom panovalo v časti vládnej strany prezidenta Emmanuela Macrona presvedčenie, že migranti sú pre krajinu galského kohúta prínosom. Najnovšia parlamentná štúdia však ukazuje, že prínos migrácie k ekonomickému rastu je neutrálny.

Ľavicové krídlo strany Republika vpred! (La République en Marche/LREM) ešte vlani tvrdilo, že migrácia má pozitívny vplyv na francúzsku ekonomiku. Išlo o reakciu na slová prezidenta a lídra strany LREM Emmanuela Macrona, ktorý v septembri povedal, že Francúzsko nemôže hostiť všetkých.

Parlamentná štúdia, ktorú zverejnili republikán Pierre-Henri Dumont a Stéphanie Do z Macronovej strany LREM však ukazuje, že imigrácia má vo Francúzsku len neutrálny dopad na ekonomický rast či zamestnanosť.

„43 % imigrantov (do Francúzska) tvoria rodiny a len 13 % migranti hľadajúci prácu. Pracovná migrácia by mala byť vo vzťahu k rodinnej podporovaná…. Cena imigrácie vo Francúzsku je neutrálna, pretože populácia imigrantov je tradične málo vzdelaná (low-skilled),“ povedal Dumont v rádiu Europe1.

V štúdii sa ďalej píše, že niektoré príjmové skupiny obyvateľstva sú príchodom migrantov s nedostatočným vzdelaním a pracovnými schopnosťami viac zraniteľné než iné. Príchod migrantov bez pracovných skúseností a vzdelania spôsobuje podľa štúdie pokles platov u nízkopríjmových skupín obyvateľstva s nižším vzdelaním a naopak zvyšuje cenu skúsených a vzdelaných zamestnancov, čím sa zväčšuje príjmová nerovnosť medzi týmito skupinami obyvateľstva.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...