Na Hahnenkamme rozdali rekordné prémie, hlavný premiant Mayer zarobil takmer 135-tisíc

Matthias Mayer (Zdroj: SITA)

Rakúsky Kitzbühel sa hrdí slávnou lyžiarskou minulosťou aj súčasnosťou a k tomu patria aj rekordné prémie. V rámci 80. ročníka populárneho Hahnenkammu rozdali na prémiách počas troch dní rekordných 725 000 eur. Historicky najvyššie sumy dostali víťazi zjazdu a slalomu – po 100 000 eurách. Víťaz super G si pripísal 68 500 eur. Informoval o tom portál laola1.at.

Hlavným premiantom trojdňového lyžiarskeho gala predstavenia, ktoré si nenechali na ujsť Lindsey Vonnová, Fanz Klammer či stály návštevník Arnold Schwarzenegger, bol domáci pretekár Matthias Mayer. Za víťazstvo v sobotňajšom zjazde na slávnej zjazdovke Streif a druhé miesto v piatkovom super G zinkasoval dokopy 134 250 eur. Na druhom mieste v zárobkoch z Hahnenkammu 2020 figuruje Švajčiar Daniel Yule, ktorému nedeľňajší slalomový triumf vyniesol 100 000 eur.

Víťaz super G Nór Kjetil Jansrud dostal vrátane 6. miesta v zjazde dokopy 76 600 eur. Solídny zárobok si pripísal aj Rakúšan Vincent Kriechmayr, druhé miesto v zjazde a šieste v super G pre neho znamenalo 55 500 eur. Číslom päť v rebríčku zárobkov je Švajčiar Beat Feuz s 54 600 eurami. Fuez bol druhý v zjazde a siedmy v super G. Napokon Rakúšan Marco Schwarz zinkasoval za druhé miesto v slalome 50 000 eur. Všetky uvedené sumy podliehajú zdaneniu.

— Rastislav Harakaľ

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

1

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter