Woods šokovaný správou o Bryantovej smrti, tragický odchod basketbalovej legendy zasiahol aj účastníkov Pro Bowlu

Tiger Woods (Zdroj: SITA)

Jóbova zvesť o tragickom úmrtí niekdajšieho skvelého amerického basketbalistu Kobeho Bryanta veľmi rýchlo obletela celý svet. Dozvedali sa o tom ľudia zo širokého spektra verejného aj športového života. Jeden z najlepších golfistov histórie Tiger Woods sa o tragédii dozvedel priamo počas turnaja v kalifornskom San Diegu tesne po tom, ako absolvoval svojich 18 súťažných jamiek na turnaj PGA.

Šokujúcu správu mu zvestoval jeho caddy Joe LaCava. “Prosím?” znela reakcia 44-ročného golfistu. “Je to jeden z najšokujúcejších a najtragickejších dní, akých som bol súčasťou,” povedal pre médiá víťaz pätnástich turnajov kategórie Major.

Woodsa s Bryantom nespájalo iba to, že obaja boli športovci. Na výslnie sa dostali takmer súčasne v roku 1996. Woods vtedy v októbri vyhral svoj prvý turnaj PGA v Las Vegas, Bryant o mesiac debutoval v NBA vo farbách tímu Los Angeles Lakers. A obaja potom dlhé roky vládli svojim športom. Stretávali sa, keď bývali neďaleko seba v Newport Beach, no v spojení zostali aj po tom, ako sa Woods presťahoval na Floridu. Fenomenálny golfista v nedeľu priznal, že predmetom ich spoločných debát bolo okrem iného aj odovzdávanie si skúseností z vrcholového športu, ktoré oboch posúvali vpred.

Pamiatku tragicky zosnulého basketbalistu, ktorý sa stal obeťou havárie vrtuľníka, si v nedeľu uctili aj aktéri výberového súboja Pro Bowl v americkom futbale, ktorý sa konal vo floridskom Orlande. Výber Americkej konferencie zvíťazil nad Národnou konferenciou 38:33. Po skončení však aktérom nebolo príliš do reči. “Nechceme o tom hovoriť, je to príliš silný nápor na psychiku,” zhodli sa hráči.

“Zasiahlo to srdcia nás všetkých. Slovami sa nedá opísať, čo cítime. Keď počujeme, že Kobe odišiel, je to niečo šialené,” hovoril za mnohých cornerback tímu Detroit Lions Darius Slay. Defenzívny hráč Philadelphie Eagles Fletcher Cox poznamenal: “Celá šatňa zostala šokovaná tou správou. Nikto nechcel veriť, že je to pravda. Je to veľmi smutná správa pre celý svetový šport.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...