Z rastu preferencií OĽaNO je mi na vracanie od hnevu, hovorí liberálny komentátor

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Podvodník či šarlatán, aj tak označuje predsedu OĽaNO Igora Matoviča liberálny komentátor Pavol Hardoš. Rast jeho preferencií prijíma (resp. neprijíma) s veľkou nevôľou a tvrdí, že mu je na zvracanie od hnevu. Matovič totiž podľa neho nerobí pre slovenskú politiku nič pozitívne a dokáže len hulákať či nadávať. Základom politiky predsedu OĽaNO má tiež byť už z princípu nepreberanie zodpovednosti a večná opozícia. Prirodzene, Hardoš aj radí, koho voliť namiesto matovičovcov.

Rastu preferencií hnutia OĽaNO sa určite neteší liberálny komentátor Pavol Hardoš. Svoju nevôľu vyjadril aj v príspevku na sociálnej sieti Facebook, kde Matoviča a celé hnutie prirovnáva k podvodníkom, ktorí predávajú dôchodcom predražený tovar podvodnými technikami.

„Matovič je vychcaný technológ manipulácii. A hochštapler,“ píše Hardoš a dodáva, že predseda hnutia OĽaNO je taká politická celebrita – je známy tým, že je známy. Aj to, že „upozorňuje na špinu“, je vraj hlúposť.

Šarlatán Matovič

Podľa komentátora by Matovič mohol robiť to isté, čo doteraz, aj ako youtuber. „Podporovať takýchto šarlatánov, ktorí sa priživujú na našich frustráciách, znamená záruku, že sa nikdy nič nezlepší,“ dodáva Hardoš.

Prečo Matovič neprispeje k zlepšeniu? Vraj jediné, čo líder OĽaNO vie, je hulákanie a nadávanie. Hlas Matovičovi preto komentátor vidí ako „uľavenie si“, podobne, ako keď si človek zanadáva, alebo sa hodí na zem. Akurát posledné dve možnosti spôsobia menšiu spoločenskú škodu.

„Som strašne sklamaný z ľudí, ktorí mu v mene vlastných ambícií stále prepožičiavajú svoje meno a reputáciu a naďalej sú ochotní sa s ním zvážať hore,“ pokračuje Hardoš. Je tiež znechutený z ľudí, ktorí Matovičov „neblahý vplyv na slovenskú politiku,“ bagatelizujú alebo zľahčujú.

Nechce zodpovednosť

Liberálny komentátor vidí problém aj v tom, že Matovič odmieta budovať „normálnu stranu so štandardnými štruktúrami,“ čo ho „jasne“ usvedčuje z toho, že mu chýba základná motivácia, resp. snaha podieľať sa na vláde za účelom presadzovania programu a politických cieľov.

Hardoš v závere vyvodzuje, že kto volí OĽaNO, tak tomu vlastne vyhovuje vláda Smeru a mafie, po novom aj s prímesou fašizmu. Liberálny komentátor preto radšej odporúča voliť strany SaS, Za ľudí, PS/Spolu či KDH.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Progresívec Poliačik: Ja inak Pellegrinimu držím palce

Progresívec Poliačik: Ja inak Pellegrinimu držím palce

Progresívec Martin Poliačik sa na sociálnej sieti nechal počuť, že vzbura Petra Pellegriniho je dôležitá pre uchovanie viery v normálnu demokraciu na Slovensku a vraj mu drží palce. Ondrej Dostál (SaS) a Pavel Macko (Spolu) politika za toto vyjadrenie skritizovali. Vzbura,..