Novú autobusovú stanicu v Bratislave plánujú otvoriť tento rok

Pohľad na priestory tržnice budúceho nákupného centra počas prehliadky staveniska Stanice Nivy, Nivy Tower a ulice Mlynské nivy v bratislavskej štvrti Nové Nivy (Zdroj: SITA)

Novú autobusovú stanicu Nivy v Bratislave plánujú otvoriť v tomto roku. Projekt Stanica Nivy v Bratislave skombinuje nákupné centrum, autobusovú stanicu, gastro zónu s tržnicou a aktívnu zelenú strechu. „Práce na Stanici Nivy aj na ulici Mlynské nivy idú podľa plánu. Z nového bulváru a novej Stanice Nivy sa všetci budeme tešiť už tento rok. Na Stanici Nivy sme aktuálne dokončili práce spojené so železobetónovým skeletom a dokončujeme montáž nosných oceľových konštrukcií,“ uviedol developer projektu spoločnosť HB Reavis.

Na Stanici Nivy zároveň robia práce na strešnej konštrukcii a fasáde, začali taktiež intenzívne stavať sadrokartónové steny, ako aj robiť cementové potery. „Naplno montujeme aj rozvody vzduchotechniky, kúrenia, chladenia, elektroinštalácií a sprinklerov,“ dodal developer. Stanica Nivy so sebou prinesie aj nové značky, akými je napríklad Zara Home, zameraná na bytové doplnky, či dámska značka Oysho. Okrem nich pribudnú aj známe obchody ako Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius či Pull&Bear. Medzi potravinami nebude chýbať Lidl či Yeme so svojou doteraz najväčšou prevádzkou na trhu. Z náhradnej stanice sa do nových priestorov presťahuje aj internetový predajca Alza.

Na ulici Mlynské nivy postupne pokračujú práce najmä na podzemnej kruhovej križovatke, kde aktuálne prerážajú steny prejazdov a pripravujú betonáž svetlíka. Svetlík má mať priemer šesť metrov a zabezpečí tak denné svetlo aj v podzemnom kruhovom objazde. „Čakajú nás ešte práce na už existujúcich častiach ulice, ktoré prešli zmenami a vylepšeniami. Samozrejme, vo finále sa pustíme do dokončovacích prác na povrchu ulice,“ informoval HB Reavis.

V okolí Stanice Nivy aktuálne pracujú na plynovode na Šagátovej ulici a viacero prác vykonávajú aj v okolí Všeobecnej úverovej banky (VÚB). „Prerábame spevnené plochy, parkoviská, ale aj ulicu medzi VÚB a samotnou stanicou, kde budujeme napríklad aj novú zastávku či kanalizačné siete a odtoky. V tejto časti pribudne aj cyklotrasa,“ uviedol developer. Nová cyklotrasa, oddelená od automobilovej dopravy, povedie aj po Páričkovej ulici. Na tejto ulici menia v niektorých častiach aj asfaltový povrch, obrubníky a vybudujú aj nový kamenný chodník pri parčíku.

Prenajímateľná plocha projektu stanica Nivy aj s Nivy Tower by mala presiahnuť 130-tisíc metrov štvorcových. Projekt je koncipovaný ako spojenie nákupného centra, autobusového terminálu a modernej mestskej tržnice v Bratislave. Koncept stanice navrhla britská architektonická kancelária Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš. Nové priestory samotnej stanice budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov budú v podzemí.

Práce napredujú aj na Novom Apolle, kde na základe búracieho povolenia postupne rozoberajú celú budovu. Po získaní všetkých ostatných potrebných povolení plánuje developer začať hneď s výstavbou nového projektu. „Nové Apollo prinesie do časti Ružinova nový život a pracovné príležitosti, cyklokaviareň či cyklohub. To všetko pod taktovkou popredných britských architektov zo štúdia Make Architects,“ dodal HB Reavis.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter