Fanúšikovia Hry o tróny sa môžu tešiť na iný koniec, ako bol v seriáli, naznačil autor

Drak z Game of Thrones (Zdroj: Reprofoto/Youtube)

Mnohí ľudia si vydýchnu – podľa portálu Menshealth známa knižná séria Pieseň ľadu a ohňa neskončí podobne ako televízny seriál z dielne HBO. Ten bol ukončený ôsmou sériou v minulom roku a zanechal za sebou rozdelenú základňu priaznivcov ako aj mnoho sťažností. Dokonca sa spustila petícia, ktorá žiada prerobenie poslednej série s lepším scenárom. Doteraz nazbierala skoro 2 milióny podpisov.

Ôsma séria televízneho seriálu Hra o tróny nechala mnoho fanúšikov v rozpakoch. Nie nadarmo sa označuje aj ako najpolarizujúcejšia posledná séria seriálu v dejinách. Podľa časopisu Menshealth, s odvolaním sa na nemecký denník Welt, však autor knižnej predlohy George R. R. Martin naznačil, že knihy neskončia rovnako.

„Ľudia poznajú koniec – ale nie TEN koniec,“ povedal 70-ročný autor v rozhovore. Autor teda naznačuje, že koniec kníh bude odlišný od toho, ktorý fanúšikovia dostali v seriálovom spracovaní.

Do konca knižnej série Pieseň ľadu a ohňa už ostávajú len dve knihy – Winds of winter (Zimné vetry), ktorá by mala vyjsť v tomto roku, a Dream of spring (Sen o lete). Doteraz bol autor vždy vágny, pokiaľ išlo o ukončenie knižnej série, ktoré sa považuje za jeho „magnum opus“.

Viacerí ľudia sa potešia

Napríklad, Martin v roku 2019 na otázku, či budú posledné dve knihy sledovať podobné či rovnaké príbehové línie ako v seriáli, odpovedal nasledovne: „Viete… áno. A nie. A áno. A nie. A áno. A nie. A áno.“

Pre mnohých priaznivcov je však predstava odlišného konca výborná novinka. Seriál zanechal u mnohých ľudí nepríjemnú spomienku na stratené či chaotické dejové línie, symbolizmus ktorý nič neznamenal alebo prešľapy v logike.

V súčasnosti dokonca prebieha petícia, ktorá žiada prerobenie ôsmej série Hry o tróny „s kompetentnými scenáristami“. Doteraz táto petícia vyzbierala viac ako 1,8 milióna podpisov.

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Dvom pätinám rastlín na svete hrozí vyhynutie

Dvom pätinám rastlín na svete hrozí vyhynutie

Dve pätiny rastlín na svete čelia riziku vyhynutia, varujú vedci. V správe o stave svetového rastlinstva a húb, ktorú vydali Royal Botanic Gardens v britskom Kew, odborníci poukazujú, že zápasia s časom, pretože sa usilujú opísať nové druhy..