VIDEO Vykrikuje tu niečo o židojašteroch a nemá riešenia, hlása progresívec prenasledujúci dodávku ĽSNS

Dodávka kotlebovcov (Zdroj: FB/M.Fabšík)

Proti strane Mariana Kotlebu sa počas predvolebnej kampane zdvihol nebývalý odpor z časti verejnosti. V slovenských mestách sa konajú protesty smerované proti mítingom kotlebovcov a niektoré preto boli presunuté alebo úplne zrušené. Netradičný spôsob boja proti kampani strany zvolil napríklad aj kandidát progresívcov Matej Fabšík.

Po slovenských mestách už mesiace chodia dodávky označené logom strany Mariana Kotlebu, ktoré sú vybavené megafónmi a nahlas vyzývajú ľudí, aby išli voliť ĽSNS, či prišli na mítingy s predstaviteľmi strany. Proti takémuto spôsobu politického marketingu sa rozhodol v Kysuckom Novom Meste bojovať aktivista za dostavbu diaľnice D3 na Kysuciach Matej Fabšík, ktorý kandiduje za koalíciu strán Progresívne Slovensko/Spolu.

Fabšík na Facebooku uverejnil video, v ktorom vraví, že ho zobudila práve dodávka kotlebovcov, ktorá prechádzala v okolí jeho bydliska a až príliš nahlas zvolávala ľudí, aby prišli na piatkový (24.01.) míting s predstaviteľmi a kandidátmi ĽSNS do parlamentu.

„Dnes ma zobudila kotlebovská dodávka, ktorá na sídlisku pozývala na vypočutie si pravdy, ale tej alternatívnej! Na to sa neviem prizerať, a preto som so 100 Wattovým reprákom vyrazil na dvojhodinovú jazdu za nimi. Nebudem sa prizerať ako klamú ľudí a snažia sa ovládnuť verejný priestor,“ vysvetľuje Fabšík pod videom, ktoré za necelých 24-hodín videlo viac ako 70-tisíc ľudí.

Ľudia, ktorí vedú ĽSNS nemajú podľa kandidáta progresívcov žiadne riešenia a lákajú ľudí na populistické sľuby, ktoré sú nesplniteľné. „Ich pracovnou metódou je lož, a tomu sa nedá prizerať. Pozývali na vypočutie si pravdy, ktorá už roky účinne rozdeľuje našu spoločnosť a narúša naše medziľudské vzťahy. Okrem toho je táto pravda obrovskou hrozbou pre Slovensko,“ dodáva.

Na zázname je vidieť a najmä počuť, že kysucký aktivista to s odporom voči kotlebovcom myslí vážne. „Ak volíte Kotlebu, nevolíte odborne. Kotleba je strana, ktorá šíri lži, nenávisť a snaží sa nás nejakým spôsobom rozdeliť,“ vravel Fabšík zo 100 wattového reproduktoru vo svojom aute, aby prehlušil dodávku kotlebovcov.

Podľa Fabšíka je divné, že na Kysuciach má Kotleba veľkú podporu. „Neviem si to vysvetliť, pretože nemá riešenie pre problémy, ktoré tento región trápia, ako nedostavná diaľnica, nedostatok lekárov, nedostatok nájomného bývania. Vykrikuje tu niečo o mimovládkach a židojašteroch, sion loby a Čaputovej, je to absolútna hlúposť, čo vykrikujú z tribún, ale hovoria, že idú hovoriť pravdu do nášho mesta, preto som sa musel postaviť z postele, zobral som mikrofón a išiel som za týmto autom,“ vraví Fabšík vo videu.

Dodáva, že Kotleba sa prejavuje ako fašista a podľa neho je ĽSNS voľba, ktorá nemá ako pomôcť Kysuciam a Slovensku.

PRI NIEKTORÝCH VECIACH NEDOKÁŽEM BYŤ TICHO. NIKDY. Dnes ma zobudila kotlebovská dodávka, ktorá na sídlisku pozývala na vypočutie si pravdy, ale tej alternatívnej.! 🙁 Na to sa neviem prizerať a preto som so 100 Wattovým reprákom vyrazil na dvojhodinovú jazdu za nimi. Nebudem sa prizerať ako klamú ľudí a snažia sa ovládnuť verejný priestor. Pozývali na vypočutie si PRAUDY, ktorá už roky účinne rozďeľuje našu spoločnosť a narúša naše medziľudské vzťahy. Okrem toho je táto prauda obrovskou hrozbou pre Slovensko. Ľudia, ktorí vedú ĽSNS nemajú riešenia a lákajú ľudí na populistické sľuby, ktré sú nesplniteľné. Ich pracovnou metódou je lož, a tomu sa nedá prizerať. TO, ŽE KANDIDUJEM DO NRSR vie asi väčšina mojích priateľov, aj vďaka tomu, že dlhodobo sa angažujem najmä v komunálnej politike. Chcem komunikovať svoje návrhy riešení ,program a vízie. Odborne, slušne, tak ako to robím už napríklad 4. rok v boji za dostavbuu diaľnice D3. NIEKEDY SA VŠAK INAK NEDÁ . Zajtra sú v mojom meste – Kysuckom Novom Meste o 16tej. Prídem vyjadriť svoj názor. Ľudí, čo im neveríme a vidíme, kam ťahajú našu krajinu je viac. Ostane to tak navždy, avšak len ak sa vždy ozveme.

Gepostet von Matej Fabšík am Donnerstag, 23. Januar 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...