Sólymos? Keď ma sťahoval z kandidátky, hovoril o hodnotách. Už viem, čo tým myslel, píše Demková

Petra Demková (Zdroj: facebook.com)

Závažný bezpečnostný incident okolo Lászlóa Sólymosa, ktorý sa odohral včera vo večerných hodinách v centre Bratislavy, má dohru vo viacerých rovinách. Jednou z nich je oživenie jeho starého sporu s Petrou Demkovou, asistentkou nezaradenej poslankyne Martiny Šimkovičovej. Minister sa totiž od nej v minulosti dištancoval pre nezhody v hodnotách. Demková sa mu dnes pripomína ironickými slovami, že už vie, čo tým myslel.

Ozrejmujeme, že minister životného prostredia bol včera vo večerných hodinách aktérom konfliktu, ktorý sa odohral pri čínskej reštaurácii v bratislavskom Starom meste a ktorý vyústil až do Sólymosovho zadržania spolu s jeho bratom.

Minister sa podľa dostupných informácií pod vplyvom alkoholu pohádal so svojim bratom a neskôr sa dostal do konfliktu aj s personálom reštaurácie. Počas incidentu došlo k poškodeniu zariadenia podniku a politik sa mal podľa svedkov fyzicky vzpierať polícii a opakovať jej príslušníkom, že je ministrom.

Celá záležitosť mala extrémne rýchly spád a dnes Sólymos oznámil, že podáva demisiu. Zároveň sa ospravedlnil a vysvetlil, že vo svojom súkromnom živote prežíva veľmi ťažké obdobie.

Vraj nemáme spoločný hodnotový základ

Sólymosovo vyčíňanie ale upriamilo pozornosť na jeho staršie slová. Keď totiž súčasná asistentka poslankyne Martiny Šimkovičovej Petra Demková kandidovala v roku 2017 v regionálnych voľbách za ružinovský obvod, bol to práve on, kto médiám oznamoval jej stiahnutie.

Demková, ktorej sú vyčítané jej proruské a konzervatívne postoje, sa totiž v tom čase práve na návrh Mosta-Híd stala kandidátkou širokej koalície zloženej zo strán Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených, SKOK, SDKÚ a Starostovia a nezávislí kandidáti.

„Každý, kto kandiduje do zastupiteľstva, by mal niesť nejakú konkrétnu hodnotovú stopu. Pri tomto kandidátovi to neplatí, preto sa koalícia strán, ktorá vytvorila kandidátku do Bratislavského samosprávneho kraja, rozhodla jej kandidatúru stiahnuť,“ komentoval Sólymos vtedajšiu situáciu.

Demková v tom čase kontrovala, že jej minulosť nie je pošpinená žiadnym škandálom, nikdy vraj nebola a ani nie je členkou žiadnej strany a jej programové priority vraj neobsahovali nič problematické.

„Pan Sólymos svojho času, keď som kandidovala na spoločnej kandidátke, kde bol aj Most, za župnú poslankyňu, povedal, že ma síce nepozná, ale je neakceptovateľné, aby som sa na tej kandidátke nachádzala, pretože my nemáme spoločný hodnotový základ. Teraz už viem, čo tým myslel,“ píše dnes na Facebooku pri našom článku.

Pan Solymos sa svojho času keď som kandidovala na spoločnej kandidátke kde bol aj Most, za zupnu poslankyňu, povedal, že…

Gepostet von Petra Demková am Donnerstag, 23. Januar 2020

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...