Počiatek reaguje na Matovičov brífing v Cannes

Ján Počiatek (Zdroj: SITA)

Záznam z tlačovej konferencie OĽaNO spred francúzskej vily exministra financií sa stal na Slovensku najvirálnejším videom za poslednú dobu. Dnes na ňu po dvoch dňoch, konečne, reagoval aj sám Ján Počiatek. Spochybnil však iba jedno Matovičove tvrdenie, a to o tom, že si nechá hovoriť Michell. Vraj je prekvapený, že novinári preberajú jeho klamstvá bez toho, aby si overili základné informácie.

Hoci sa predmetný brífing nezaobišiel bez technických problémov, ktoré Matovič pripísal na vrub samotnému exministrovi, už v reálnom čase ho sledovalo niekoľko tisíc ľudí a dovedna si ho pozrelo viac ako milión užívateľov.

Líder OĽaNO, spolu so spolustranníkom Eduardom Hegerom, prišiel do Cannes predovšetkým v odozve na záznam uniknutého rozhovoru medzi Počiatkom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, v ktorom sa dohadovali o zametaní káuz Smeru.

V živom prenose mu vyčítali jeho údajné korupčné správanie, snahu o zmenu identity aj skúsenosti s drogami. „Poctivý minister financií chráni majetok občanov, ale čo vám napadne, keď počujete meno Počiatek, jedna kauza za druhou,“ povedal v Cannes Heger.

„On (Počiatek) nikdy nezarobil také peniaze, aby si toto (vilu v Cannes) mohol niekedy v živote dovoliť… Si myslia, že táto žúrka bude trvať naveky a že budú šňupať lajny koksu do nekonečna, si myslia, že sa nič nestane, ale stane sa a zoberieme vám všetko. Žúrka sa skončila,“ doplnil ho Matovič v závere tlačovky.

Novinári preberajú klamstvá

Mlčenie Počiatka, ktoré nasledovalo po pondelňajšej tlačovke, prerušil až dnes článok v Pluske, v ktorom označuje exminister Matovičove vystúpenie za politické divadlo pred voľbami.

„Tak, ako je jeho zvykom, klame. Nikdy som nepoužíval žiadne iné meno ako Ján Počiatek. Klamstvo Igora Matoviča nie je problém si overiť aj z verejne dostupných registrov. A som prekvapený, že novinári neustále zverejňujú klamstvá Igora Matoviča bez toho, aby si overili základné informácie,“ vyjadril sa na margo videa Počiatek.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...