VIDEO Kiska protestoval proti kotlebovcom v Levoči. Navozil si tam ľudí z osád, tvrdí ĽSNS

Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Predvolebný míting kotlebovcov v Levoči bol nakoniec zrušený. Proti akcii ĽSNS v meste protestovali stovky ľudí vrátane exprezidenta Andreja Kisku. Ten na sociálnej sieti vyhlásil, že si Slovensko nenechajú ukradnúť a extrémisti z ĽSNS boli nútení z Levoče utiecť. Europoslanec ĽSNS Milan Uhrík to vidí inak a obvinil Kisku, že navozil na protest stovky osadníkov z okolitých obcí.

V utorok 21. januára sa odohrali v Levoči mítingy viacerých politických strán. Svoju akciu mala naplánovanú aj Kotlebova ĽSNS, proti nim sa protestne postavili kiskovci ako aj členovia PS/Spolu a KDH. ĽSNS nakoniec míting zrušilo, údajne z obavy o bezpečnosť.

Bývalý prezident Andrej Kiska zverejnil na sociálnej sieti príspevok s videom z daného protestu, kde sa prihovára k davu. „Slovensko si ukradnúť nedáme,“ začína svoj príspevok a dodáva, že kotlebovci boli nútení z Levoče utiecť, keďže ich bolo „veľmi, veľmi málo“.

„Mysleli si, že keď si nahlásia akciu v rovnakom čase v Levoči, ako strana ZA ĽUDÍ, že my naše stretnutie s občanmi zrušíme,“ píše ďalej exprezident a dodáva, že svoje stretnutie prirodzene nezrušili. Naopak, „mnohí slušní ľudia sa zorganizovali, aby im ukázali, že – je nás viac“.

Kiska následne zdôrazňuje, že neboli žiadne problémy s bezpečnosťou a kotlebovcov odprevadili tichým pochodom a „so sviečkou v ruke“.

SLOVENSKO SI UKRADNÚŤ NEDÁMESkúsili to na nás v Levoči, ale utiekli. Kotlebovcov bolo veľmi, veľmi málo. Radšej sa…

Gepostet von Andrej Kiska am Dienstag, 21. Januar 2020

Uhrík: Agresívni osadníci

Inak udalosť vidí europoslanec strany ĽSNS Milan Uhrík, ktorý na sociálnej sieti taktiež toto zhromaždenie komentoval. Začína ho slovami :„Kiska ide s agresívnymi osadníkmi! Nevoľte ho!“

„V záujme bezpečnosti všetkých občanov sme sa rozhodli zrušiť dnešné, riadne ohlásené a povolené stretnutie s občanmi v Levoči,“ píše Uhrík. Podľa jeho slov mala 500-členná skupina narúšať začiatok mítingu.

KISKA IDE S AGRESÍVNYMI OSADNÍKMI! NEVOĽTE HO!V záujme bezpečnosti všetkých občanov sme sa rozhodli zrušiť dnešné,…

Gepostet von Milan Uhrík – europoslanec am Dienstag, 21. Januar 2020

— JOR

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...