Poslanci dnes budú rokovať iba zákone o pozemkových úpravách. Matovič niektorým navrhol, aby sa vzdali platov za január a február

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

Poslanci Národnej rady SR dnes budú rokovať iba o zákone o pozemkových úpravách, ktorý vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Plénum schválilo návrh o vyradení ostatných bodov programu 57. schôdze, ktorý v mene troch koaličných poslaneckých klubov predložil predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Členovia zákonodarného zboru si v úvode minútou ticha uctili smrť predsedu Senátu českého parlamentu Jaroslava Kuberu.

Parlament mal dnes prijať uznesenie k Iraku ako reakciu na zabitie veliteľa iránskych elitných jednotiek Kuds Kásima Sulejmáního a ďalších osem ľudí, ktoré nariadil 3. januára americký prezident Donald Trump. Do programu boli pôvodne zaradené aj všetky vylúčené návrhy z predošlej schôdze programu. Na prelome novembra a decembra totiž poslanci schválili procedurálny návrh predsedu vládnej strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze NR SR vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní. Rokovanie o týchto bodoch programu sa však nebude konať ani dnes.

Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič neuspel s procedurálnym návrhom, aby sa všetci poslanci hlasujúci za schválenie upraveného programu parlamentu vzdali svojich platov za mesiace január a február.

S procedurálnym návrhom nepochodil ani ďalší člen hnutia Ján Budaj. Ten požadoval, aby bol do programu schôdze zaradený bod týkajúci sa informácie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o „škandalóznom zadržaní a rovnako škandalóznom prepustení” bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. Toho zadržali a obvinili z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Následne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry SR rozhodol o jeho prepustení.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...