Predpokladám, že poslanci parlamentu budú rokovať iba o vetovanom zákone o pozemkových úpravách

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko predpokladá, že poslanci parlamentu budú na dnešnej schôdzi rokovať iba o jednom bode programu. A to o pozemkových úpravách, ktorý vetovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Danko to povedal na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní poslaneckého grémia. Potvrdil, že sa na tomto rozhodnutí zhodli koaličné politické strany. Predseda parlamentu ďalej priblížil, že členovia zákonodarného zboru si zároveň minútou ticha uctia smrť predsedu Senátu českého parlamentu Jaroslava Kuberu, ktorý zomrel v pondelok.

Parlament mal dnes prijať uznesenie k Iraku ako reakciu na zabitie veliteľa iránskych elitných jednotiek Kuds Kásima Sulejmáního a ďalších osem ľudí, ktoré nariadil 3. januára americký prezident Donald Trump. Uznesenie vlády z 15. januára predložili parlamentu poslanci za Slovenskú národnú stranu Jaroslav Paška a Anton Hrnko.

Národná rada SR vyjadruje znepokojenie nad porušením medzinárodného práva nerešpektovaním zvrchovanosti suverénneho štátu Irak konaním a prítomnosťou príslušníkov cudzích ozbrojených síl na jeho území a žiada vládu SR, aby bezodkladne v celom rozsahu a s konečnou platnosťou odmietla návrh Spojených štátov amerických na uzavretie Dohody o obrannej spolupráci medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou a ukončila proces rokovania o tomto návrhu,“ znie text uznesenia.

Do programu dnešnej schôdze parlamentu sú zaradené aj všetky vylúčené návrhy z predošlej schôdze programu. Na prelome novembra a decembra totiž poslanci schválili procedurálny návrh predsedu vládnej strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze NR SR vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní. Rokovanie o týchto bodoch programu sa však neočakáva ani dnes.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...