Bývalý šéf Interpolu dostal vyše 13 rokov za prijatie úplatkov

Meng Chung-wej (Zdroj: SITA)

Bývalý šéf medzinárodnej policajnej organizácie Interpol Meng Chung-wej dostal v Číne trest 13 rokov a šesť mesiacov za prijatie úplatkov. Súd v meste Tchien-ťin na severe krajiny v utorok zároveň oznámil, že Meng verdikt akceptoval a nehodlá sa voči nemu odvolať.

Podľa súdu zneužil svoje funkcie, medzi nimi námestníka ministra pre verejnú bezpečnosť a námorného policajného šéfa, aby sa obohatil. Žiadnu funkciu už medzičasom nezastáva a vylúčili ho aj z vládnej komunistickej strany.

Meng bol dočasne nezvestný, odkedy koncom septembra vycestoval z Francúzska do rodnej Číny. Jeho zmiznutie vtedy nahlásila jeho manželka. Čínske úrady následne oznámili, že ho vyšetrujú pre úplatkárstvo a iné porušenia zákonov.

Meng zastával funkciu prezidenta Interpolu od roku 2016, jeho mandát mal vypršať v roku 2020. Vo funkcii ho nahradil Juhokórejčan Kim Čong-jang. Interpol má sídlo vo francúzskom Lyone.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

Tri vagóny sa vykoľajili. V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila..