Šéfa brancov mali napadnúť neoliberáli, analytik to spochybňuje a vraví o prekročení červenej čiary

Peter Švrček po údajnom útoku (Zdroj: facebook.com)

Redakcia Denníka S sa snaží získať vyjadrenie Petra Švrčeka. O jeho prípadnú odpoveď text doplníme.

AKTUALIZÁCIA Hlavný veliteľ polovojenskej skupiny Slovenskí branci Peter Švrček mal byť podľa svojej výpovede v noci zo soboty na nedeľu fyzicky napadnutý malou skupinou ľudí. Identifikoval ich ako neoliberálov a spôsobiť mu mali tri zlomeniny lebky a ťažký otras mozgu. Bezpečnostný expert Radovan Bránik to však kvôli lekárskej správe spochybňuje a upozorňuje na niekoľko nezrovnalostí príbehu.

„Náš predseda bol brutálne napadnutý. Výsledkom sú 3 zlomeniny lebky a ťažký otras mozgu,“ hlásala skupina včera večer na sociálnej sieti. Okrem Švrčeka mal byť terčom útoku aj ďalší člen domobrany a zodpovednosť majú niesť osoby „z neoliberálnych kruhov, našej bohužiaľ očividne značne pomýlenej mládeže“.

Následkom úderov mali byť Švrčekovi spôsobené viaceré poranenia, medzi nimi aj závažnejšie, ako zlomenina lebky či ťažký otras mozgu. Viac možno vyčítať aj z priložených fotografií. Švrčeka majú čakať ďalšie lekárske kontroly a vypovedať bude aj pred políciou, ktorá ho údajne predvolala.

„Bolo taktiež podané trestné oznámenia na neznámych páchateľov. Celá vec je jasnou ukážkou správania tých, ktorí sa oháňajú toleranciou, liberálnymi hodnotami a bijú sa do pŕs za slobodu a demokraciu,“ necháva sa v závere počuť občianske združenie Naša Vlasť je Budúcnosť, ktorá činnosť brancov formálne zastrešuje.

NÁŠ PREDSEDA BOL BRUTÁLNE NAPADNUTÝ VÝSLEDKOM SÚ 3 ZLOMENINY LEBKY A ŤAŽKÝ OTRAS MOZGU.V nočných hodinách dňa…

Gepostet von Naša Vlasť je Budúcnosť am Montag, 20. Januar 2020

Bránik: Je to absurdná sebaprezentácia

Daný útok ale nezožal len vlnu rozhorčenia, ale aj pochybností o jeho pravdivosti. Ako prvý sa v tomto smere o slovo prihlásil bezpečnostný analytik Radovan Bránik, ktorý sa problematike Slovenských brancov venuje dlhodobo.

Opiera sa pritom o lekársku správu, ktorú zverejnila samotná skupina. A z hrozivej drámy sa zaraz stala komédia, ktorú správca stránky každým ďalším príspevkom robil ešte absurdnejšou. Lekársku správu najprv čiastočne zabielili, potom upravili ešte raz a neskôr ju radšej úplne stiahli. Našťastie, neskoro,“ píše Bránik a prikladá kľúčové časti dokumentácie.

Z nich malo vyplývať, že Švrček na pohotovosti ošetrujúcemu lekárovi uviedol, že ho napadli iba dvaja ľudia. „Ako sa z dvoch neznámych osôb náhle stalo šesť agresívnych neoliberálov? Vysvetlenie poskytuje ďalší priebeh vyšetrenia,“ pokračuje Bránik a odkazuje na potvrdenú diagnózu ebrietas ethylica, čo je štádium opitosti, v ktorej sú značne znížené rozpoznávacie schopnosti a zasiahnutá nielen motorika, ale aj psychika.

„V pravom hornom rohu Švrčekovej lekárskej správy je uvedená diagnóza pre poisťovňu: jej kód je podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb F10.0 – Poruchy psychiky a správania zapríčinené užitím alkoholu,“ konštatuje analytik s tým, že Švrček mal v takomto stave problém rozoznať či k útoku vôbec došlo a nie to ešte jeho politický motív.

„Rentgenové vyšetrenie pritom žiadnu “zlomeninu lebky” nezaznamenalo, tobôž nie tri. Keďže však Švrček údajne zvracal a mal výpadky pamäti, bolo mu urobené aj CT vyšetrenie – a to zaznamenalo na troch miestach drobné fraktúry,“ píše Bránik s tým, že medzi zlomeninami a drobnými prasklinami, ktoré nezachytilo ani RTG ale iba CT vyšetrenie, je rozdiel.

„Žiadne zo zranení, ktoré utrpel nezodpovedá údajnému opakovanému kopaniu do hlavy, ktoré pri odbere anamnézy uviedol lekárovi ako mechanizmus úrazu. Zato však dokonale zodpovedajú povahe typických pádových zranení utrpených v silnej opitosti, vrátane straty pamäti, či následného údajného bezvedomia,“ necháva sa počuť expert.

V druhej časti príspevku sa tiež sťažuje na to, že jeho reakciu priamo pod príspevkom o Švrčekovi administrátori stránky skryli tak, aby nebola dostupná širšej verejnosti, ale len jeho facebookovým priateľom.

„Konanie Petra Švrčeka a zneužitie jeho drobného poranenia na absurdnú sebaprezentáciu prekročilo hrubú červenú čiaru,“ písal v komentári spolu s tým, že predseda brancov vlastné zlyhanie zneužil na vybičovanie vášní a rozoštvanie spoločnosti pred voľbami až tak, že hrozí riziko skutočného útoku medzi znepriatelenými tábormi.

„Zachádzate priďaleko a ostáva len veriť, že orgány činné v trestnom konaní posúdia, či ste sa nebezpečne nepriblížili šíreniu falošnej správy,“ sumarizuje Bránik.

KOMANDO AGRESÍVNYCH LIBERÁLOV ZÁKERNE NAPADLO A ŤAŽKO ZRANILO VELITEĽA SÍL SLOVENSKÝCH BRANCOV!Včera rozbúril…

Gepostet von Radovan Bránik am Montag, 20. Januar 2020

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...