Hokejistky SR nepostúpili do finále, v semifinále podľahli Japonkám

(Zdroj: facebook.com)

Slovenskej hokejovej reprezentácii dievčat nevyšlo pondelkové semifinále na III. zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne. Mladé Slovenky vedené trénerkou Gabrielou Sabolovou totiž v boji o postup do finále podľahli rovesníčkam z Japonska hladko 0:5 a v utorok ich čaká duel o bronz, od 17.00 h nastúpia proti Švajčiarkam.

Japonská hráčky boli počas celého duelu strelecky aktívnejšie a túto prevahu zúročili aj gólmi. V prvej tretine skórovali dvakrát, v druhej raz a v tretej spečatili svoj postup ďalšími dvoma gólmi. Slovenská brankárka Laura Medviďová v súboji čelila až 32 strelám, Slovenky pritom ohrozili gólmanku súpera sedemkrát.

V rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Petra Rusnáková obsadila na 500 m šiestu priečku. Nepodarilo sa jej zopakovať úspech z dvojnásobnej trate, na ktorej sa predstavila v A-finále a klasifikovali ju na piatej pozícii. Tentokrát ju čakalo “iba” B-finále, v ktorom bola tretia.

Rusnáková sa v pondelok stala víťazkou prvej rozjazdy a z tretieho štvrťfinále postúpila z druhého miesta. Jej medailové ambície sa rozplynuli v semifinále, v druhej jazde obsadila štvrtú priečku. Tretí post v B-finále by znamenal konečnú siedmu priečku, no v A-finále diskvalifikovali Číňanku Čang Čchu-tchung.

V súťaži monobobov medzi chlapcami obsadil Martin Sviták konečnú desiatu priečku, keď po prvej jazde bol ôsmy. Medzi sánkarmi v súťaži tímových štafiet slovenskú zostavu Nikola Trembošová, Dávid Lihoň, Vratislav Varga, Metod Majerčák diskvalifikovali. V snoubordkrose dievčat Katarína Pitoňáková obsadila v druhej kvalifikačnej skupine 11. miesto, celkovo obsadila 21. priečku.

Slovensko na ZOHM 2020 získalo už 5 medailí. O štyri sa postarali hokejisti (0-2-2) v súťažiach troch proti trom, v nedeľu pridala striebro Viktória Čerňanská v súťaži monobobov.