Foto s Blahom? Označil nás tisíckrát za fašistov, spoluprácu so Smerom si neviem predstaviť, hovorí Uhrík

Milan Uhrík (Zdroj: SITA)

Niektorých opozičných politikov pobúrila fotografia, na ktorej je poslanec Smeru Ľuboš Blaha spoločne s europoslancom ĽSNS Milanom Uhríkom a ďalšími ľuďmi. Záber má byť podľa kritikov náznakom toho, že Smer bude po voľbách spolupracovať s kotlebovcami. Blaha to označil za liberálne konšpirácie a Uhrík sa k takejto spolupráci vyjadril tiež odmietavo.

Ako sme už písali v článku k tejto téme, fotografia, na ktorej sú Ľuboš Blaha (Smer-SD), Milan Uhrík (ĽSNS) predseda KSS Jozef Hrdlička a predseda strany PSN Roman Stopka, vznikla na oslave 20. výročia založenia mesačníka Extra Plus, ktorého šéfredaktorka Lenka Mayerová stojí medzi pánmi uprostred.

Poslanec a predseda OKS Ondrej Dostál v reakcii na fotku citoval z básne od Ľubomíra Feldeka „Dobrú noc, má milá“. „…A vláda jednej strany je viac ako zákon, Esesák sa objal s eštébákom,“ napísal Dostál na sociálnej sieti v odkaze na Uhríka a Blahu. K šéfovi OKS sa pridal poslanec za SaS Martin Klus, ktorý skonštatoval, že „toto už musí zdvíhať žalúdok každému“ a kriticky sa vyjadril aj predseda KDH Alojz Hlina.

Spoluprácu vylúčili

Ľuboš Blaha v reakcii na kritiku opozície uviedol, že nevidí dôvod, prečo „by mala fotografia z Extra Plus dokazovať spoluprácu s Uhríkom“. Pripomenul, že sa fotil minulý týždeň pre Nový čas aj s Jožom Pročkom a to neznamená, že Smer bude spolupracovať s OĽaNO. Blaha označil špekulácie o možnej povolebnej spolupráci medzi ĽSNS a Smerom za „liberálne konšpirácie“ a takúto možnosť odmietol.

Podobne sa pre Denník S vyjadril aj europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík. „Pána Blahu ako verejne činnú osobu samozrejme poznám a viem aj aký k nám mal alebo má vzťah. Označil nás tisíckrát za fašistov a podobné veci, ale na tej akcii sme sa stretli úplne náhodne. Nevedel som, že tam bude pozvaný tiež. Prišiel som na výročie mesačníka Extra Plus a boli tam aj ďalšie osobnosti, ako veľvyslanci alebo pán exprezident Gašparovič,“ reagoval europoslanec.

Uhrík dodal, že fotka vznikla na podnet šéfredaktorky mesačníka Extra Plus Lenky Mayerovej. „Bola to zdvorilosť, nešlo o nejaké politické rokovania, takže som s tým nemal nejaký zásadný problém, urobiť si fotku na jej požiadanie. Iné by bolo, keby to žiadal nejaký pán Blaha. To neznamená, že nejak obdivujem pána Blahu alebo si viem predstaviť spoluprácu. Tú si so Smerom predstaviť neviem. My sme vždy hovorili, že vylučujeme spoluprácu so stranami, ktoré sú zapojené v rozkrádačkách, kšeftoch a kadejakých zlodejinách,“ povedal Uhrík pre Denník S.

Pripomeňme, že Blaha dávnejšie kritizoval ĽSNS takmer na dennej báze, od čoho však už v súčasnosti upustil. To si podľa vlastných slov všimol aj Uhrík, ale dodal, že sa aj tak nedá zabudnúť na to, ako smerák opakovane nazýval kotlebovcov fašistami.

„Niektorí ľudia, ktorí nás spoznávajú, postupne zisťujú, že nie sme žiadni fašisti ani extrémisti a vôbec by som sa nečudoval, keby si aj pán Blaha uvedomil, že nie sme taká hrozba pre demokratický svet a svetové dobro a mier, ako to prezentujú niektoré médiá,“ zhodnotil europoslanec.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...