VIDEO Matovič šiel do Cannes za Počiatkom. Šňupať lajny koksu donekonečna nebudete, zoberieme vám všetko, odkazuje

Ján Počiatek (Zdroj: SITA)

Exminister financií a dopravy Ján Počiatek, ktorý sa podľa vlani zverejnenej nahrávky dohadoval s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom na zametaní káuz Smeru, sa znova dostal do pozornosti opozície. Predstavitelia hnutia OĽaNO zorganizovali tlačovku pred jeho luxusnou vilou vo francúzskom Cannes. Igor Matovič a Eduard Heger tvrdia, že ide o nelegálne získaný majetok patriaci všetkým Slovákom.

Matovič s Hegerom vo videu z francúzskej riviéry vravia, že Počiatek si kúpil vilu v jednej z najlepších štvrtí v Cannes, kde niektoré domy stoja desiatky miliónov eur a bývajú tam najmä známe osobnosti a extrémne bohatí ľudia. „Má sluhov, ktorí sa mu starajú o dom. Pri jeho haciende nie je dobrý signál,“ vysvetlil Matovič meškanie tlačovky.

„Počiatek si necháva hovoriť v Cannes Michelle … a Michelle zrejme zapol rušičku, takže signál horší momentálne ako na Chopku,“ napísal Matovič na svojom facebookovom profile. Tlačovka, ktorú mali predstavitelia OĽaNO naplánovanú na desiatu hodinu sa tak pre technické problémy posunula takmer o 40 minút.

Líder hnutia OĽaNO tvrdí, že vila, ktorú má Počiatek na francúzskej riviére je kúpená z peňazí ukradnutých slovenským daňovým poplatníkom. „To je majetok všetkých ľudí na Slovensku,“ odkázal Matovič Počiatkovi s tým, že na Slovensku zomiera 11-tisíc ľudí ročne len preto, že nedostane adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Podľa lídra OĽaNO je to aj pre ľudí, ako je Počiatek, ktorí rozkrádajú Slovensko.

Po tlačovke nalepili predstavitelia OĽaNO na bránu Počiatkovej vily papier s nápisom majetok slovenskej republiky. „Poctivý minister financií chráni majetok občanov, ale čo vám napadne keď počujete meno Počiatek, jedna kauza za druhou,“ povedal Heger.

Heger pripomína, že Počiatek mal dôveru Roberta Fica v dvoch jeho vládach. Prvýkrát ako minister financií a v ďalšej vláde ako šéf rezortu dopravy.

„On (Počiatek) nikdy nezarobil také peniaze, aby si toto (vilu v Cannes) mohol niekdy v živote dovoliť… Si myslia, že táto žúrka bude trvať naveky a že budú šňupať lajny koksu do nekonečna, si myslia, že sa nič nestane, ale stane sa a zoberieme vám všetko. Žúrka sa skončila,odkázal Matovič v závere tlačovky spred vily Jána Počiatka alias Michella v luxusnej štvrti v Cannes.

🔴 AKTUÁLNE PRED POČIATKOVOU VILOU NA FRANCÚZSKEJ RIVIÉRENelegálne získaný majetok patrí občanom Slovenskej republiky 🇸🇰 (Igor Matovic Kristián Čekovský Juraj Krupa Michal Šipoš Eduard Heger)____________________________________Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 14, Bratislava IČO: 42287511Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Gepostet von OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti am Montag, 20. Januar 2020

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...