Obchádzka kamiónov cez Vysoké Tatry je absolútna hlúposť, hovorí Matečná

Obchádzková trasa cez mesto Vysoké Tatry a TANAP kvôli oprave mostu v Kežmarku je neakceptovateľná. Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) to uviedla na sobotňajšom rokovaní s primátorom Vysokých Tatier Jánom Mokošom. Gabriela Matečná už v spolupráci s ministrom obrany Petrom Gajdošom pracuje na inom riešení situácie.

„Ako Tatranec som sa zhrozila, keď som sa o tejto hlúposti dozvedela. Toto riešenie, ktoré nikto nekonzultoval s mestom Vysoké Tatry je absolútne neakceptovateľné. Tisícky kamiónov by ohrozili životy ľudí v Tatrách, spôsobia vážne poškodenie cestných komunikácií, ohrozia najstarší národný park a priamo v sezóne plnej turistov úplne zablokujú cesty v Tatrách. A čo v prípade nehody kamióna? Ako sa budú presúvať záchranné zložky? Technický stav Cesty slobody nie je konštruovaný na také zaťaženie ani riziká. S ministrom obrany preto pracujeme na riešení tejto neakceptovateľnej situácie,“ povedala Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (SNS).

Gabriela Matečná preto v sobotu o probléme rokovala priamo s primátorom Vysokých Tatier Jánom Mokošom, ktorý je z celej situácie nahnevaný: „V Kežmarku mohli nájsť aj iné riešenia, napríklad postaviť dočasný most, prípadne zvoliť inú obchádzkovú trasu. Súčasné presmerovanie kategoricky odmietame. Rozhodli o nás a bez nás. Toto riešenie vážne ohrozuje ľudí vo Vysokých Tatrách.“

Podpredsedníčka vlády s primátorom konzultovala riešenie prejazdu cez cesty Vojenského obvodu Javorina. „Ako podpredsedníčka SNS hovorím, že kamióny nemajú vo Vysokých Tatrách čo hľadať. Konzultovala som toto riešenie s ministrom obrany Petrom Gajdošom aj s generálnym riaditeľom štátneho podniku Vojenské lesy a majetky Jánom Juricom. Obaja vidia toto riešenie ako priechodné,“ vysvetlila Gabriela Matečná. O detailoch riešenia plánuje podpredsedníčka vlády verejnosť informovať v najbližšom období.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter